• 0
  • ۰
  • 18

منتخب میزان الحکمه به زبان ترکی استانبولی

کتاب منتخب میزان الحکمه به زبان ترکی استانبولی ترجمه و چاپ گردید. این اثر در دو جلد توسط موسسه کوثر استانبول ترجمه و چاپ شده است.
کتاب “منتخب میزان الحکمه” اثر آیت‌الله «محمد محمدی ری شهری» از سوی انتشارات کوثر ترکیه به زبان ترکی استانبولی ترجمه و منتشر شد.
کتاب “منتخب میزان الحکمه” توسط «قدری چلیک» ترجمه و با تصحیح و تطبیق «سید سجاد کاراکوش» و «نوری دونمز» در ۱۶۳۶ صفحه در دو جلد و شمارگان ۱۰۰۰ نسخه به عربی ـ ترکی استانبولی به زیور طبع آراسته شد.
همچنین، منتخب این اثر بدون متن عربی در یک جلد و در ۸۶۰ صفحه به زبان ترکی استانبولی نیز چاپ شده است.
در معرفی این اثر ارزشمند از سوی انتشارات کوثر ترکیه آمده است: این اثر شامل ۶۸۴۸ حدیث و در دو جلد شامل احادیثی براساس منابع احادیث اهل بیت(ع) و اهل سنت است. منتخب میزان الحکمه توسط سید حمید حسینی تلخیص شده است. کتاب کلیات میزان الحکمه بدون تلخیص در۱۴ جلد شامل ۲۲۷۳۰ حدیث است.
میزان الحکمه، کتابى است که با نظمى نوین و ابتکارى و به صورت موضوعى، معارف بلند و سازنده قرآن کریم را در کنار احادیث رسول خدا صلى الله علیه و آله و اهل بیت پاک آن بزرگوار، ارائه مى ‏کند و بدین سان، دستیابى پژوهشگران را به متن آموزه‏ هاى اسلامى در زمینه ‏هاى مختلف اعتقادى، اخلاقى، اجتماعى، سیاسى، فرهنگى، تربیتى، تاریخى و … آسان مى‏ کند.


ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

19 − 14 =