• 0
  • ۰
  • 23

کتاب ۱۰۰۱ فضیلت از امیرالمؤمنین علی (ع) در کتب اهل سنت

مجموعه مظهرالعجایب ۵ کتاب درباره حضرت امیر المومنین علی (ع) است هر یک کلمه ۱۰۰۱ را یدک می‌کشند و به گوشه‌ای از ابعاد زندگی با برکت اولین امام شیعیان می‌پردازند.
عدد ۱۰۰۱ این مجموعه کتاب هم فلسفه جالبی دارد. در حدیثی از رسول خدا(ص) داریم که علی جان! تو در امت من به مثابه سوره توحید هستی و جمع ابجد سوره توحید می‌شود عدد ۱۰۰۱ که مولف از آن در نوشتن کتاب‌هایش استفاده کرده است. این کتاب‌ها بسیار خوش خوان و روان نوشته شده و با استقبال بسیار خوب مخاطبان هم مواجه بوده است.
کتاب “۱۰۰۱ فضیلت از امیر المومنین علی (ع)” نزدیک ۲۱۰۰ فضلیت علی(ع) به نقل از منابع اهل سنت گردآوری شده است. این کتاب پاورقی‌های کامل دارد و نویسنده برای هر روایت منابع مختلفی به عنوان ارجاع آورده است که در دل خواننده هیچ شکی درباره صحت این روایت‌ها راه نیابد.
این کتاب در ۷ فصل به این شرح زیر تدوین یافته است:
فصل اول شامل تفسیر ۱۱۴ آیه از قرآن کریم که در شأن امیرالمؤمنین علی (ع) نازل شده در کتب تفسیری اهل سنت است. فصل دوم شامل بیش از ۴۰۰ حدیث در کتب کهن اهل سنت در شأن امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام است. فصل سوم بیش از ۴۰۰ مورد اقرار و یا شهادت به برتری و یا فضایل امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام در کلام صحابی و یا علمای ممتاز اهل سنت دارد. فصل چهارم به نکات بدیع و تازه درباره روایت غدیر خم در کتب اهل سنت می‌پردازد. در فصل پنج نویسنده سعی کرده است علی(ع) در قبال دشمنی چون معاویه بشناسد و به سخنانی از معاویه ارجاع داده است. فصل ششم کتاب هم نویسنده به سراغ شبهات مطرح درباره حضرت علی(ع) رفته است که این روزها در اینترنت بسیار مطرح می‌شود و به ۱۲ شبهه پر تواتر در این موضوع پاسخ داده است.


ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

1 × 4 =