• 0
  • ۰
  • 26

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی خطاب به دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع):

معارف شیعی با زبان روز به دنیا معرفی شود

معارف شیعی با زبان روز به دنیا معرفی شود

مرجع تقلید شیعیان گفت: ما معارف زیادی داریم اما درمعرفی آنها کوتاهی کرده‌ایم باید این معارف را به زبان روز، به دنیا معرفی کنید. موقعیت شما در مجمع جهانی اهل بیت(ع) زیاد است و باید در این زمینه شبانه روزی کار کرد.


آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با تأکید بر اینکه “امروز دنیا متوجه اهل بیت(ع) است” اظهار داشت: شما این فرصت را قدر بدانید و تلاش کنید تا معارف اهل بیت(ع) و آثار شیعی مانند ــ نهج البلاغه و صحیفه سجادیه ــ را به دنیا معرفی کنید.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به شبهاتی که درباره اسلام و تشیع در جهان وجود دارد، گفت: باید حرف های مردم دنیا را هم شنید و برای پاسخ دادن به آنها تلاش کرد و با غیر مسلمانان باید با نرمی صحبت و آنها را به اسلام و قرآن دعوت کرد. در این صورت معمولاً جذب می‌شوند.

این مرجع تقلید شیعیان افزود: همچنین شخصیت‌هایی مانند امیرالمؤمنین(ع)، امام حسن(ع)، امام حسین(ع)،‌ امام سجاد(ع) و سایر ائمه اطهار(ع) و نیز مهدویت را باید معرفی کنیم و این، کار امثال شما است.

وی با اشاره به برنامه مجمع برای برگزاری “همایش بین المللی حضرت ابوطالب(ع)” هم تصریح کرد: من قبلاً هم گفتم عیب بزرگی است که تاکنون چنین همایشی برای آن حضرت برگزار نشده است. برگزاری همایش حضرت ابوطالب(ع) بسیار لازم است و باید همایشی بشود که در دنیا صدا کند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) نیز در این دیدار گزارشی از “ارتباط با شیعیان و پیروان اهل بیت(ع) در بیش از ۱۴۰ کشور جهان”، “تأسیس نمایندگی مجمع در بیش از ۸۰ کشور جهان”، “ارتباط با ۱۱۰ تشکل فرهنگی مردم نهاد از کشورهای مختلف”، “ارتباط با بیش از ۳۰۰۰ مبلغ بومی شیعه”، ترجمه و چاپ بیش از ۲۰۰۰ عنوان کتاب به ۵۸ زبان زنده دنیا”، راه‌اندازی پایگاه های اینترنتی پر مخاطب (مانند خبرگزاری ابنا و دایره المعارف ویکی شیعه) به زبانهای متعدد” و “برگزاری دوره‌های شیعه‌شناسی، مهدویت، پاسخ به شبهات و … در کشورهای مختلف جهان” ارائه داد.

وی با اعلام اینکه “مجمع جهانی اهل بیت(ع) رابط بین مرجعیت و شیعیان جهان است” با اشاره به فعالیت های دیرپای خود در کشورهای اروپایی، به نمونه های عینی از تأثیر فعالیت هایی همچون ترجمه صحیفه سجادیه، اعزام کاروانهای اربعین و … اشاره کرد.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

دوازده + یازده =