• 0
  • ۰
  • 15

ماهاتیر محمد:

تفرقه اسباب نابودی مسلمانان است

تفرقه اسباب نابودی مسلمانان است

نخست وزیر سابق مالزی اظهار داشت: اگر به عدم پایبندی به آموزه‌های ناب دینمان اقرار کنیم و به سوی قرآن بازگردیم، اطمینان دارم که رنج ما پایان خواهد یافت.


دکتر «ماهاتیر محمد»، نخست وزیر سابق مالزی در پیام ویدیوئی به سی‌وچهارمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی که با استفاده از بستر رسانه و فضای مجازی برگزار شد،با اشاره به این‌که اوضاع امروز جهان اسلام نابسامان است، تصریح کرد: متأسفانه از هیچ کوششی برای تخریب دیگری دریغ نمی‌ورزیم و اغلب با تفریط در این ضیافت خود اضمحلالی از غیرمسلمانان طلب یاری می‌کنیم و البته آنان نیز با کمال میل اسباب نابودی ما را در اختیار ما می‌گذارند.

وی افزود: می‌توانیم آنان(غیر مسلمانان) را نکوهش کنیم اما آنان بنا ندارند با کمک به ما برای غلبه بر این نابودی خودساخته، خود را از این ارمغان محروم کنند. برای آنکه خداوند دعاهای استعانت ما را اجابت کند، بر ماست که با شناسایی راه‌های خطا و گناه‌آلود به اصلاح آن‌ها بپردازیم. اگر صادقانه برآن باشیم تا این مهم را انجام دهیم، به طور حتم خواهیم توانست بر برخی از ناگواری‌های خود فائق آییم.

سیاستمدار برجسته جهان اسلام اذعان کرد: آموخته‌ایم که «تَحْکُمُوا بِالْعَدْلِ»، عادلانه قضاوت کنیم و اغلب این چنین نمی‌کنیم. حتی میان خودمان نیز تبعیض قائل می‌شویم. یکدیگر را به این محکوم می‌کنیم که نامسلمانیم یا آنگونه که باید، مسلمان نیستیم. دیگری را ناروا می‌انگاریم و هر یک مدعی آنیم که اسلام ما اسلام راستین است و همواره با یکدیگر در نزاعیم.

وی افزود: در اسلام، بهترین کار دست‌گیری از برادران مسلمان حاجتمند است. ثروت مسلمانان به قدری است که هیچ مسلمانی، در واقع هیچ کس در این دنیا نباید گرسنه بماند. باید راهکارهایی بیابیم که کمک‌های خود را به دست مسلمانانی که اکنون نه تنها از همه‌گیری، بلکه از جنگ و منازعات فرقه‌ای در رنج هستند برسانیم. همچنین زمان آن فرارسیده که به جنگ با خود و کشتن مسلمان به دست مسلمان خاتمه دهیم. هیچ توجیه و بهانه‌ای وجود ندارد. خداوند از آنانی که برادران مسلمان خود را به قتل می‌رسانند، بیزار است.

وی اضافه کرد: علمای بزرگ ما به خوبی می‌دانند که اسلام با پیام وحی الهی به رسول الله حضرت محمد(ص) آغاز گشت. اگر این را بپذیریم، آن وقت باید اذعان کنیم که ما بسیاری از آموزه‌های قرآن را نادیده گرفته‌ایم. حتی برخی از بلایای «طبیعی» برای نمونه تغییرات آب و هوایی، نتیجه بی‌توجهی خود ما به نواهی قرآنی بوده است. اگر به عدم پایبندی به آموزه‌های ناب دینمان اقرار کنیم و به سوی قرآن بازگردیم، اطمینان دارم که رنج ما پایان خواهد یافت.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

سه × یک =