• 0
  • ۰
  • 21

آیت الله مدرسی؛

زیارت اربعین تاثیر بسزایی در گسترش تشیع در آفریقا داشته است

زیارت اربعین تاثیر بسزایی در گسترش تشیع در آفریقا داشته است

حضرت آیت الله سید محمد تقی مدرسی از علمای شیعه عراق از گسترش تشیع در کشور آفریقایی “تانزانیا” و سایر کشورهای این قاره ابراز خشنودی کرد و محبت عمیق آنان به اهل البیت (ع) و سادگی ملت آفریقا را ستود.


وی در دیدار با جمعی از طلاب حوزه علمیه “تانزانیا” در دفتر خود در کربلا تاکید کرد: ملت مسلمان آفریقا به اهل البیت (علیهم السلام) محبت وِیژه ای دارند؛ به همین دلیل ما شاهد گسترش تشیع در آفریقا و به خصوص در کشور تانزانیا هستیم.

آیت الله مدرسی در بخشی از سخنان خود اشاره کرد: تشیع مذهبی است که با فطرت مردم و ملت آفریقا که در سادگی و زهد زندگی می کنند سازگار است و این مسئله از مهم ترین پایه های تشیع است.

معظم له اشاره کرد: ملت تانزانیا و سایر مردم آفریقا باوجود درگیری های قبیله ای و چالش های بزرگی که این ملت با آن دست و پنجه نرم کردند، از تعصبات به دور اند.

آیت الله مدرسی تصریح کرد: تشیع از سرزندگی بالایی برخوردار است و وجود خود را از شعائر حسینی و از جمله زیارت میلیونی اربعین گرفته است. پیاده روی اربعین تاثیر بسزایی بر مسلمانان جهان و پیروان ادیان و مذاهب دیگر دارد و به فضل این زیارت، میلیون ها نفر شیعه شدند.

وی در مراسم عمامه گذاری تعدادی از طلاب علوم دینی اشاره کرد: با ملبس شدن به این لباس مقدس، مسئولیت تبلیغ دینی و نشر دین اسلام بر عهده شما قرار می گیرد.

آیت الله مدرسی  به ارشاد جامعه مسلمان به سوی اخلاق نیک که از مذهب اهل البیت (علیهم السلام) آموخته اند و بیان فضائل آن بزرگواران فراخواند.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

دو × 4 =