• 0
  • ۰
  • 15

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی کلباسی

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی کلباسی

روح الامین مجتبى کلباسى اشترى در سال ۱۳۳۶ش در اصفهان به دنیا آمد.
کسب علم و دانش
وى در حدود سال ۱۳۵۰ش وارد حوزه علمیه اصفهان شد و تحصیلات مقدماتى را در مدرسه علمیه ذوالفقار طى کرد. در سال ۱۳۵۴ش وارد حوزه علمیه قم شد و در درس حضرات اعتمادى، دوزدوزانى، خزعلى، مظاهرى و سبحانى شرکت و در درس خارج هم از اساتید عظیم همچون آیات عظام: تبریزى، فاضل، سبحانى و منتظرى استفاده نمود.
وى کارهاى تحقیقاتى و پژوهشى خویش را از سال ۱۳۶۲ش، از مرکز تازه تأسیس (پژوهشگاه دفتر تبلیغات) آغاز نمود و در پژوهشگاه «سیره معجم بحار الانوار» نیز فعالیت داشت. وى در کار «تفسیر راهنما» در مرکز فرهنگ و معارف قرآن نیز فعالیت دارند. او در تأسیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن و پایه‌ریزى کارهاى پژوهشى در آن مرکز، نقش اساسى داشته است.
ایشان در همان سال‌ها، موفق به مدیریت تولید نرم افزار تبیان ۳ شد که اولین فرهنگ موضوعى قرآن به صورت نرم افزار رایانه‌اى بود.
وى چندى بعد، در سال ۱۳۷۵ش، واحد پاسخ به سؤالات نهاد نمایندگى رهبرى در دانشگاه‌ها را راه اندازى نمود که در طى چندین سال، به هزاران سؤال پاسخ داده شد و نرم افزار «پرسمان»، حاصل بخشى از آن فعالیت‌ها است.
از سال ۱۳۷۹ش به بعد، «ستاد تفسیر قرآن کریم» زیر نظر حجت‌الاسلام و المسلمین قرائتى تشکیل شد و ایشان تاکنون دبیر آن ستاد بوده است.
همچنین از سال ۱۳۸۲ش، تاکنون، مدیریت «مرکز تخصصى مهدویت» را بر عهده داشته‌اند. ایشان در طول این سال‌ها، صدها ساعت برنامه رادیویى در عرصه پاسخگویى به سؤالات تفسیر و برخى موضوعات دیگر داشته است. همچنین ساعت‌ها بحث و پاسخگویى از طریق سیما داشته‌اند.


ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

یک × 5 =