• 0
  • 0
  • 190

برگزاری سمینار مجازی اهل بیت نبوی شریف در فأس مراکش

سمینار مجازی اهل بیت نبوی شریف تحت عنوان «ملتفی فاس لآل البیت النبوی الشریف» توسط موسسه مطالعات شرعی و تاریخی مولای ادریس مراکش و با حضور نمایندگان مجمع اهل بیت رسول الله علیهم السلام در شهر فاس این کشور برگزار می شود.


این سمینار قرار است شنبه برابر با ششم ربیع الاول و مصادف با ۲۴ اکتبر جاری به صورت مجازی و از طریق نرم افزار زوم برگزار شود.
گفتنی است از ایران حجت الاسلام و المسملین یحیی جهانگیری سهروردی به نمایندگی از ایران در این نشست شرکت خواهد کرد.
در متن بیانیه مرکز مذکور درباره برگزاری این سمینار آمده است:
همزمان با فرا رسیدن ماه ربیع الاول و جشن گرفتن میلاد با سعادت سید العالمین علیه افضل صلاه المصلین و ازکی سلام المسلمین توسط مسلمانان، و به دلیل تاثیر مثبت این مراسم در جان و دل مومنان صادق در امر حب محمدی و به دلیل فشارها و آثار روانی، اجتماعی و اقتصادی وخیم ناشی از ویروس کرونا روی نفوس ما، و به دلیل آزمایش بزرگ، ترس، واهمه، قرنطینه و دوری از دوستان و حتی بیماری و مرگ که امروز با آن روبرو هستیم، تصمیم گرفته ایم یک سمینار دیجیتال فکری و معنوی را از راه دور برای نمایندگان اهل بیت رسول الله صلوات الله علیه و وسلم از کشورهای مختلف جهان از رهگذر حدیث زیر برگزار کنیم: بخاری به نقل از انس بن مالک نقل کرده است که همانا عمر بن خطاب چون قحطی می شد به عباس بن عبدالمطلب طلب باران می کرد و می گفت: بارالها! چنین بود که پیامبرمان را به سوی تو وسیله می آوردیم و الآن توسل می جوییم نزد تو به عموی پیامبرمان، پس ما را سیراب گردان .
وعلاوه بر این خداوند متعال می فرماید: « فَلَوْلَا إِذْ جَاءَهُم بَأْسُنَا تَضَرَّعُوا» بنابراین ما امروز با توسل به بزرگی اهل بیت رسول الله صلی الله علیه و سلم با التماس می خوهیم که این بلا را از ما رفع کند و این غم و اندوه و سختی را از ما برطرف گرداند و سرزمین های ما و همه سرزمین ها را از شر همه بیماری های واگیردار محفوظ بدارد و ما از از هر گونه عذاب و بلا حفظ گرداند و امنیت و آرامش را به ما ارزانی دهد و صلی الله وسلم و بارک علی سیدنا محمد و علی اله و صحبه و سلم تسلیما.
گفتنی است این سمینار ان شاء اللله روز شنبه برابر با ششم ربیع الاول مصادف با ۲۴ اکتبر از ساات دو ظهر به وقت گرینویچ (ساعت پنج به وقت مدینه منوره) در بستر برنامه دیجیتال زوم برگزار می شود.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
*

1 × دو =