• 0
  • 0
  • 530

برگزاری هفتمین پیش‌همایش کنگره بین‌المللی علامه میرحامد حسین

هفتمین پیش‌همایش کنگره بین‌المللی «علامه میرحامد حسین» با مشارکت مجتمع عالی امام خمینی(ره) و مراکز معتبر و مختلف کشور از جمله نمایندگی قم بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار می‌‌کند.


دبیرخانه کنگره بین‌المللی بزرگداشت علامه میرحامد حسین لکهنوی(ره)، هفتمین پیش همایش خود را با مشارکت مجتمع عالی امام خمینی(ره) و مراکز معتبر و مختلف کشور از جمله نمایندگی قم بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار می‌‌کند.

 

موضوع کلی این پیش همایش مروری بر آثار و روش علمی علامه میرحامد حسین با تأکید بر عبقات‌الأنوار است؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی سبحانی، رئیس کنگره بین‌المللی علامه میر حامد حسین(ره) در این مراسم با موضوع درآمد پیش همایش  سخنرانی می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مولانا سید علی ناصر سعیدعبقاتی از نوادگان صاحب عبقات هم با موضوع معرفی شخصیت صاحب عبقات و تبیین ضرورت اجرای کنگره همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی‌پور، نماینده مقام معظم رهبری در هند با موضوع  گزارشی از فعالیت‌ها و دستاوردهای دفتر مقام معظم رهبری در هند در ارتباط با مدرسه لکهنو و به ویژه صاحب عبقاتبه ایراد بحث خواهد پرداخت.

مهدی خواجه‌پیری، رئیس مرکز میکروفیلم نور با موضوع تاریخچه گردآوری منابع عبقات و شکل‌گیری کتابخانه ناصریه و حجت‌الاسلام مولانا شجاعت حسین رضوی گوپالپوری، از محققین و فضلای هند هم با موضوع معرفی اندیشمندان خاندان عبقات و نقش ایشان در گسترش تشیع در شبه قاره به ایراد بحث خواهد پرداخت.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
*

9 + پانزده =