• 0
  • 0
  • 23

جشن ولادت قزل امام (ع) در ترکمنستان برگزار شد

جشن ولادت امام رضا (ع) قزل امام ترکمنستانی ها، در رایزنی فرهنگی کشورمان در عشق آباد برگزار شد.


روز جمعه سیزده تیرماه در آخرین روز از دهه کرامت و در زاد روز حضرت امام رضا (ع)، جشن ولادت قزل امام (ع) با حضور علاقه مندان ترکمنی آن امام همام، در محل رایزنی فرهنگی کشورمان در عشق آباد برگزار شد.

بنا براین گزارش در این جشن که با پخش کلیپ تصویری از حرم مطهر علی بن موسی الرضا (ع) و با ابراز ارادت حاضران آغاز شد، رضا خانیان رایزن فرهنگی کشورمان در سخنانی، برگزاری این جشن را براساس ارادت دولت و مردم ترکمنستان به قزل امام، وظیفه رایزنی فرهنگی دانست و گفت: آقای قربانقلی بردی محمداف رییس جمهور ترکمنستان، امام رضا (ع) را دانشمندی می داند که همگان می بایست از سخنان ارزشمند ایشان بهره مند شوند. وی افزود: مردم ترکمنستان نیز از دیرباز ارادتی خاص به آستان قزل امام(ع) دارند و در هر فرصتی برای زیارت مرقد شریف ایشان در مشهد، به ایران سفر می کنند.خانیان همچنین گفت: قزل امام (ع) نقطه اشتراک عاطفی دو ملت ایران و ترکمنستان است و در روابط بین کشورها و ملت های همسایه وجود چنین نقطه اشتراکی، آنها را حتی از همسایه نزدیک تر می کند و بر همین اساس است که مقام معظم رهبری در آخرین دیدار با رئیس جمهور ترکمنستان، روابط دو کشور را فراتر از همسایگی و آن را خویشاوندی دانسته اند.

در ادامه این جشن علاقه مندان ترکمن، هفت مقاله خود را درباره امام رضا ع به زبان فارسی برای حاضرین خواندند. در یکی از این مقالات چنین آمده بود: قزل امام جان، من عاشق کبوتر های گنبد تو هستم، آنها مثل فرشته های زمینی هستند و آزاد در آسمان نیلگون پرواز می کنند. در یکی دیگر از مقالات با اشاره به برپایی نمایشگاه کتاب و عکس قزل امام (ع) در محل رایزنی فرهنگی کشورمان نوشته شده بود: از آن روز که این نمایشگاه آغاز شده است، من هر روز مثل این است که قزل امام جان را زیارت می کنم.

در این جشن همچنین گروه همخوانی رایزنی فرهنگی سرودی فارسی را به این مناسبت بازخوانی نمود و سه کلیپ ساخته شده توسط رایزنی فرهنگی به مناسبت ولادت امام رضا(ع) به نمایش در آمد که استقبال و تشویق شرکت کنندگان را در پی داشت. برگزاری مسابقه های شاد از دیگر بخش های این جشن بود که با تشویق علاقه مندان فضایی مفرح را برای حاضران ایجاد نمود. پایان بخش این مراسم اعطای جوایز به برندگان مقاله برتر و شرکت کنندگان در مسابقه ویژه جشن بود.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

6 − 3 =