• 0
  • 0
  • 196

با حضور ۴۰ سخنران داخلی و خارجی؛

آغاز به‌ کار کنفرانس بین‌المللی آسیب‌شناسی مطالعات تاریخ اهل بیت علیهم اسلام

نخستین کنفرانس یک روزه مجازی بین المللی آسیب شناسی مطالعات تاریخ اهل بیت(علیهم اسلام) در دوره معاصر با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی آغاز به کار کرد.


این کنفرانس بین المللی با ریاست آیت‌الله محمدهادی یوسفی غروی با ۶ پنل تخصصی و با مشارکت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و آستان قدس رضوی برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین رمضان محمدی دبیر علمی کنفرانس بین المللی آسیب شناسی مطالعات تاریخ اهل بیت (علیهم اسلام) در دوره معاصر با بیان اینکه اهل بیت (علیهم اسلام) یکی از مهمترین مسائل بشری است گفت: این مسأله یک موضوع بین المللی است به دین و مسلک خاصی هم تعلق ندارد حتی دهریون هم به مسائل اهل بیت توجه داشته اند..

وی با بیان اینکه متأسفانه در مطالعات حوزه اهل بیت (علیهم اسلام) دقت و توجه لازم صورت نگرفته است گفت: آسیب‌هایی در مطالعات خاورشناسان و برادران اهل تسنن وجود دارد که نیاز به اصلاح و بازنگری دارد.

وی با تأکید بر اینکه هدف از برگزاری چنین همایش‌هایی تدوین کامل سیره اهل بیت است گفت: در این زمینه باید پژوهشگران و دانشجویان به مسائل اهل بیت (علیهم اسلام) ورود جدی پیدا کنند و زندگی حضرات معصومین را به صورت دقیق مورد مطالعه قرار دهند.

دبیر علمی کنفرانس بین المللی آسیب شناسی مطالعات تاریخ اهل بیت (علیهم اسلام) در دوره معاصر با اشاره به اجحاف‌هایی که در خصوص سیر و زندگانی ائمه اطهار (علیهم اسلام) گفت: متأسفانه دوباره‌کاری و رونویسی یکی از آسیب‌هایی جدی در مطالعات اهل بیت (علیهم اسلام) است.

حجت الاسلام محمدی با تاکید بر اینکه برگزاری همایش یک کار مقدماتی برای اصلاح و بازنگری در سیره زندگی اهل بیت است گفت: در این کنفرانس بین المللی بیش از ۱۰ مرکز داخلی و ۲۰ مرکز علمی و پژوهشی خارجی از کشورهایی مانند انگلستان، الجزایر، کانادا و عراق حضور دارند.

کنفرانس بین المللی آسیب شناسی مطالعات تاریخ اهل بیت (علیهم اسلام) با حضور وبیناری بیش از ۴۰ صاحب مقاله و سخنران در قالب ۶ پنل تخصصی که با مشارکت پژوهشگاه فرهنگ و علوم اسلامی و آستان قدس رضوی روز پنج شنبه ۸ آبان ماه برگزار می‌شود؛ علاقه مندان جهت دریافت لینک ورودی به نشست‌های می‌توانند به سایت http://rihu.ac.ir/fa مراجعه کنند.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
*

بیست + 10 =