• 0
  • 0
  • 45

نماینده ولی‌فقیه در عراق:

با همه گروه ها و تفکرات باید گفت و گو کنیم

با همه گروه ها و تفکرات باید گفت و گو کنیم

نماینده ولی‌فقیه در عراق گفت: اگر ما دعوت به وحدت امت اسلامی می‌کنیم یعنی سنی و شیعه باید باهم واحد باشند؛ حتی وهابیت اگر علیه ما شمشیر نکشند ما با آنها محاوره و گفتگو می‌کنیم.


حجت‌الاسلام‌والمسلمین “سید مجتبی حسینی” افزود: ما باید با جذب حداکثری عمل کنیم؛ این‌که ما نظرات انقلابی خودمان را به‌زور بر دیگران تحمیل کنیم و هر کس نپذیرفت او را طرد، و با او مقابله کنیم این برای ما خسارت است.

نماینده ولی‌فقیه در عراق گفت: ولایی بودن معنایش طرد دیگران نیست؛ معنایش جذب محبت است؛ ما نه برای شیعه و سنی‌ که برای یهودی ها هم باید خوب و خیر باشیم.

وی اظهار داشت: ما باید انقلابی فکر کنیم؛ انقلابی عمل کنیم؛ انقلابی بمانیم اما بدانیم که انقلابی بودن نفی دیگران نیست. انقلابی بودن مبارزه با دشمن است نه با دوست ضعیف یا دوست منحرف. ما اسلحه‌مان را (چه اسلحه‌ی نظامی، چه اسلحه‌ی تبلیغاتی و چه اسلحه‌ی فکری) به‌طرف دشمنی که با ما می‌جنگند یعنی آمریکا و اسرائیل می‌گیریم.

به گفته وی، برای افزایش تعامل و نزدیکی علمای شیعی باید در کنار برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، کتاب‌های مفیدی که حاوی مطالب روشنگری است تألیف شود.

حسینی گفت:علاوه بر آن باید یک نشریه مخصوص علما و بزرگانی که نقش تأثیرگذاری دارند هستند تدوین شود و در آن واقعیات جامعه و حقیقت نقشه‌های دشمن در آن بیان بشود و به‌صورت هفتگی یا ماهانه بین علما توزیع گردد.

نماینده ولی‌فقیه در عراق اظهار داشت: آمریکا از ایران می‌خواهد هیچ جا تبلیغ نکند و در هیچ جای دنیا حضور و ظهور نداشته باشد تا در خودش خفه بشود.

وی اضافه کرد: من در خصوص صدور انقلاب جایی گفتم ما اگر دین هم نداشتیم وجدان هم نداشتیم مصلحت ما در این بود که این‌طور عمل کنیم. چون کشوری که در درون خودش بماند زود می‌توانند خفه‌اش کنند ولی اگر در خارج از محدوده‌ی جغرافیایی خود حضور داشت، از بین بردن آن سخت و هزینه‌بر خواهد بود.

حسینی تصریح کرد: وقتی سقوط ایران با اقدامات سنجیده کشور سخت شد سرمایه‌گذاران درخواهند یافت که اگر اینجا سرمایه‌گذاری کنند سرمایه‌شان درخطر نیست. ولی اگر ایران کشور ضعیفی بشود که هیچ ارتباطی با هیچ جا نداشته و محاصره‌شده باشد، ضمن درخطر افتادن امنیت آن، پول و سرمایه هم وارد نخواهد شد زیرا امنیت ندارد.

وی مساله ولایت را عامل همگرایی در عراق دانست و اظهار داشت: همه گروه‌های عراقی را می‌توان در زیر چتر ولایت جا داد. ولایت رقیب دیگران و منافی دیگران نیست؛ ولایت معین بر کل است. باید باور به چتر ولایت تبدیل به فرهنگ شود.

نماینده ولی‌فقیه در عراق وجود دشمن مشترک را از عوامل مهم در همگرایی مردم و علمای عراق دانست و گفت: لازم است در این زمینه دشمنی‌ها و نقشه‌های دشمن و مخصوصاً جنگ به‌اصطلاح فرهنگی و جنگ نرمش را برای مردم بیان کنیم.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

20 − 3 =