• 0
  • 0
  • 7

حکمت علوی

این کتاب یکی از آثار آیت الله عبدالله جوادی آملی است. موضوع این کتاب علی بن ابی طالب (ع) و فلسفه اسلامی و اخلاق اسلامی و خداشناسی است. در این کتاب که حکمت علوی نام گرفته است منظر حکیمانه علی (ع) با نگاهی به مجموع آثار آیت الله جوادی آملی تبیین شده است. این کتاب تلاش دارد صفحات خود را به بحث پیرامون حکمت نظری و عملی از منظر امام علی (ع) اختصاص دهد، حکمتی که خود آن حضرت بخشی از آن را در کتاب شریف نهج البلاغه ترسیم فرموده است.

صلابت سخن و فصاحت بیان که نماد قدرت ایمان و ظهور توان عقل و دانش است،از خطبه ها،نامه ها و قصار الحکم نهج علوی ظاهر و باهر است.

منظر حکیمانه و دیدگاه متقن علوی اقتضاء می کند که هر چه از گفتارش ظاهر و از نوشتارش بارز می شود ،تماما در قالبی اندیشمندانه و محتوایی حکیمانه اظهار گردد.

اميرمؤمنان حضرت علي بن ابي‏طالب (عليه السلام) كه وجودش سراسر حكمت و فعل و شأنش چراغي فرا راه پيروان اوست، از موهبت بي‏ نظيري برخوردار است كه تمامي گفتار و همه حقيقت‏ها از پايگاه عدنِ حكمت مركز ثقل امامت او نشأت مي‏ گيرد.

در اين كتاب كه «حكمت علوي» نام گرفته است، منظر حكيمانه علي(عليه السلام)، با نگاهي به مجموعه آثار حضرت آية الله جوادي آملي «دام‏ ظله» تبيين شده است.

اين اثر در سه بخش جمع ‏آوري شده كه بخش يكم آن، بيان عظمت مقام علي (عليه السلام) است و بخش دوم آن به حكمت نظري در نهج ‏البلاغه مي‏ پردازد و در بخش سوم از حكمت عملي در نهج ‏البلاغه سخن مي‏گويد.


 

جزئیات :

عنوان: حکمت علوی
گروه تحقیق: حجت الاسلام سعید بند علی
نوبت چاپ: هشتم
زبان: فارسی
وضعیت: موجود
تاریخ آخرين چاپ: 1397
نوع جلد: جلد شومیز
قطع: پالتویی
شمارگان: 500
تعداد صفحات: 170
وزن(گرم): 130

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

20 − دوازده =