• 0
  • 0
  • 5

رهنمای کور

تا کنون جریان یمانی بصری [1] با توجه به هزینه های گزاف و تطمیع افراد ،[2] نتوانسته یارگیری مناسبی انجام دهد و پس از ضعف از پاسخ‌گویی به سوالات منتقدین، تمام تلاش را معطوف به رویا کرده. و با استفاده از این مقوله، مریدان خود را به خواب برده‌اند. راستی ! چه تفاوتی میان غرق شدن در دریا و خواب وجود دارد ؟!
اینان مدّعی‌اند که افراد می‌توانند سوالات خود را از طریق پالتاک عربی، سایت های رسمی این گروه و صفحه‌ی شخصی احمد بصری در فیس بوک مطرح کرده و بویژه در مورد صفحه احمد در فیس بوک ادعا دارند که ایشان خود به پرسش‌ها پاسخ می‌دهد. اما سوگمندانه تاکنون به یکی از سوالات نگارنده در این محافل یاد شده، پاسخ نداده‌اند. نیز بارها در مناظره و بحث‌های رودر رو، نوشته‌هایم را به مبلّغینشان داده و از آن ها خواستم در صورت آمادگی، پاسخی در اختیارم نهند، ولی دریغ از سخنی و پاسخی ! تنها در یک مورد، فردی گفت:استخاره‌ام بد آمده؛ پس جوابی به شما نمی دهم !!!در دفتر اول این مجموعه، با عنوان ( ره افسانه )، به نقد تعدادی از دلایل این گروه پرداخته‌ و شیوه‌ی ما در کتاب مزبور و این کتاب این‌گونه است:
الف ) یکی از معیار های شناخت حجت الهی و تشخیص او از مدعیان دروغین، علم و عصمت است؛ یعنی حتی یک مورد اشتباه ودروغ در سخنان او وجود ندارد.
ب ) در صورت اثبات دست کم یک اشتباه برای مدّعی امامت، بی تردید عصمت و علم او زیر سوال رفته است.
در نتیجه: این فرد معیار حجت الهی بودن را نداشته و پیروی از وی لازم نبوده و نمی‌تواند ادعای امامت کند.


در کتاب حاضر، به برخی از اشکالات احمد الحسن (احمد بصری) و گروه او پاسخ داده شده است. ابتدا فرقۀ یمانی بصری و احمد بن اسماعیل مشهور به احمد الحسن معرفی شده است. سپس هفت روایتی که مورد استفاده این فرقه است نقد و تحلیل شده که این روایات عبارتند از: روایت خلیفة‌الله المهدی، رجل اسمر، اسمه احمد، الوزیر الایمن، غلام اصفرالساقین، حدیث لوح و توالی چهار امام.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

سه + شش =