• 0
  • 0
  • 54

سیره و رفتار فردی پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) و ائمه (علیهم السلام)

کتاب «سیره و رفتار فردی پیامبر اسلام و ائمه» در ابتدا در دو فصل به دلایل موفقیت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله در تربیت جامعه و عبادت و ارتباط با خدا پرداخته و شخصیت عبادی پیامبر صلی الله علیه و آله را مورد بررسی قرار می دهد.


سیره اهل بیت علیهم الاسلام بهترین الگوی رفتاری برای ما می تواند باشد که لازم است برای دسترسی و تبیین سیره اهل بیت آثاری تهیه شود و دسترسی علاقه مندان به این الگوی رفتاری را تسهیل کند.
کتاب «سیره و رفتار فردی پیامبر اسلام و ائمه» در ابتدا در دو فصل به دلایل موفقیت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله در تربیت جامعه و عبادت و ارتباط با خدا پرداخته و شخصیت عبادی پیامبر را مورد بررسی قرار می دهد.

در ادامه نیز در سه فصل به ویژگی های رفتار فردی پیامبر، رفتار با خانواده و تعامل با دیگران می پردازد؛ در مجموع این کتاب در 5 فصل توسط سیدغلامرضا حسینی نوشته شده است.

در توضیح این کتاب آمده است:
« آیات قرآن دال بر شأن ولایت و زمامداری پیامبر (صلی الله علیه و آله) و حاکی از شأن قضاوت و داوری، حاکمیت تشریعی و صدور احکام ولایی برای نبی آیات قرآن دال بر شأن ولایت و زمامداری پیامبر و حاکی از شأن قضاوت و داوری»، «حاکمیت تشریعی» و «صدور احکام ولایی» برای نبی گرامی و نیز لزوم اطاعت از دستورات و سیره ایشان است؛ «و أطيعوا الرسول لعلكم ترحمون (نور: ۵۶) و از پیامبراطاعت کنید تا مشمول رحمت الهی شوید»؛ «إنا أنزلنا إليك الكتاب بالحق التحكم بين الناس بما أراك الله (نساء:۱۰۵) ما این کتاب را به حق بر تو نازل کردیم تا بدانچه خداوند به تو آموخت در میان مردم حکم نمایی و…» آیا با وجود صراحت این آیات بر شأن ولایی پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله) و گستره چنین ولایتی، می توان مدعی عدم حاکمیت و سلطه فراگیر آن حضرت بر همه شئون جامعه اسلامی بود و ادعا کرد که ایشان صرفا مأمور تبلیغ و انذار و تبشیر بوده اند.»

گفتنی است این کتاب در 231 صفحه توسط انتشارات ذکری چاپ و منتشر شده است.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ده − 1 =