امامت و امام شناسی، خاستگاه تحولی اساسی در رشته‌های علوم اسلامی

به گزارش مرکزتخصصی امام‌شناسی، آیین افتتاحیه سال آموزشی سطح 4 رشته امامت در دو گرایش امام‌شناسی و امامت تطبیقی، در تاریخ 13/06/1400 و با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمدتقی سبحانی در بنیاد امامت برگزار گردید.

ادامه مطلب...

همزمان با اربعین حسینی رونمایی می شود؛

نخستین کتاب با موضوع اربعین در منطقه آمریکای لاتین

کتاب اربعین بهشت روی زمین نخستین کتاب با موضوع اربعین و به زبان اسپانیایی است که همزمان با روز اربعین حسینی از سوی انتشارات بین المللی فانوس دریایی در بوگوتا پایتخت کشور کلمبیا رونمایی می شود.

ادامه مطلب...

با صدور پیام های تسلیتی صورت گرفت:

تمجید مراجع تقلید از خدمات علمی و مبارزاتی مرحوم آیت الله العظمی حکیم

مراجع معظم تقلید از جمله رهبر معظم انقلاب و همچنین مراجع تقلید در عراق در پیام های تسلیت و تماس های تلفنی خود به مناسبت ارتحال آیت الله سید محمد سعید حکیم از علمای عراق، از خدمات علمی و مبارزاتی این مرجع فقید، تمجید کردند.

ادامه مطلب...

از امام حسین علیه السلام درانجیل یوحنا به عنوان فردی که در راه خدا در سرزمینی به نام کربلا به شهادت می‌رسد، یاد شده است.

پیش‌بینی انجیل درباره واقعه عاشورا و ایثار سیدالشهداء علیه السلام

در فصل پنجم «مکاشفه یوحنا» آیاتی آمده است که می‌گوید ذبیحی(سر بریده شده‌ای) در کنار رود فرات با خداوند معامله و ویژگی‌هایی را برای آن بیان می‌کند که کاملاً بر امام حسین(عليه السلام) منطبق است.

ادامه مطلب...

کتاب «خرد، باطن‌گرایی و اقتدار در اسلام شیعی»

کتاب «خرد، باطن‌گرایی و اقتدار در اسلام شیعی»

مقالات این کتاب طیف وسیعی از مسائل و مذاهب از امامی تا اسماعیلی، از کتاب علل الشرایع شیخ صدوق تا مکتب حله و از تصوف و از اصولی‌گرایی تا فاطمیان را شامل می‌شود.

ادامه مطلب...

ثبت تصاوير آئين عزاداري و سوگواري شيعيان در ايران

آشنایی اروپاییان با شیعیان و مذهب تشیع / مشاهدات جهانگردان خارجی از مراسم عزای حسینی عليه السلام

عزادارای ایرانیان در ایام محرم و صفر به عنوان یکی از مظاهر آئینی و اجتماعی و فرهنگی برای بسیاری از جهانگردان و سیاحان خارجی جالب توجه بوده است و آنها در گزارش‌های خود گریزی نیز به این آئین زده‌اند.

ادامه مطلب...
1 2 3 16