دكتر علیزاده موسوی :

اثر سیره سیاسی حضرت امام سجاد(عليه السلام)؛ تبدیل ۲۰ شیعه به ۳۵۰ میلیون شیعه در جهان

دكتر سیدمهدی علیزاده موسوی در نشست بین‌المللی امام سجاد(عليه السلام)، عاشورا و اربعین با تأکید بر اینکه باید از سیره امام سجاد(عليه السلام) با توجه به شرایط کنونی بهره گرفت، اظهار کرد: سیره سیاسی امام سجاد(عليه السلام) منجر به حفظ و افزایش شیعیان به ۳۵۰ میلیون نفر در جهان شد.

ادامه مطلب...

همزمان با فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری و عزاداری سالار شهیدان، مراسم گرامیداشت نهضت حسینی، به صورت ویژه و متفاوت، در یکی از کلیسای ارتدکس سریانی در منطقه جبل لبنان، برگزار شد.

نشست “جلوه‌های عاشورایی از عالم وحیانی مسیحیت” در لبنان

آزدی‌خواهان و پیروان ادیان و مذاهب مختلف فارغ از تعلقات و وابستگی‌های خود به دین، مذهب یا جریان خاصی، در مراسم گرامیداشت حماسه حسینی شرکت کرده و در فضایی دوستانه و برادرانه به گفتگو و بیان نقطه نظرات خود درباره شخصیت و نهضت سالار شهیدان، همبستگی انسانی، و وحدت ادیان...

ادامه مطلب...

نویسندگان شیعی به جزییات قبل و بعد واقعه و خود واقعه غدیر پرداختند و در متون شیعی به تفاسیر هم اشاره شده است ولی در متون اهل سنت کتمان بسیاری از موارد را مشاهده می کنیم.

حديث غدير در منابع اهل سنت 110 سند معتبر دارد.

مدیر گروه تاریخ مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: در کتاب «الغدیر» از علامه امینی به مجموعه‌ای کامل و جامع از روایات و احادیثی در کتاب‌های معتبر همه مذاهب اسلامی اشاره شده است که در آن نام ۱۱۰ صحابه پیامبر اکرم (صلي الله عليه و آله) نیز وجود دارد...

ادامه مطلب...
1 2 3 12