بنیاد آموزشی یاسین (کالیفرنیا) یک سازمان غیر انتفاعی شیعی واقع در شهر لس آنجلس از ایالت کالیفرنیا در کشور ایالات متحده آمریکا است. هدف از تاسیس این بنیاد، پرورش و رشد معنوی، آموزشی و اجتماعی مسلمانان در آمریکا است.

بنیاد آموزشی یاسین در سال ۱۹۹۸م توسط گروهی از مسلمانان جوان آمریکایی برای تسهیل و رفع نیازهای آموزشی دانشجویان حاضر در دانشگاهها تأسیس شد. در مواجهه با چالش حفظ هویت اسلامی خود، آنان محلی را برای یادگیری مسایل دینی و اعتقادی خود طراحی کردند. این بنیاد در حال حاضر به یک مکان پر جنب و جوش تبدیل شده است که در آن جوانان دانشگاهی، غیر دانشگاهی و زوج‌های جوان برای یادگیری اسلام گردهم می‌آیند.

از آنجا که از آغاز تاکنون، بنیاد یاسین به طور مداوم رشد کرده و گسترش یافته است، در حال حاضر برنامه‌های منظمی در دو مکان مختلف (یکی در مرکز آموزش اسلامی اورنج کانتی و دیگری در بنیاد یاسین) ارائه می‌کند و در خدمت جامعه در حال رشد مؤمنان این منطقه است. بنیاد آموزشی یاسین، به دنبال توسعه منابع آموزشی برای درک بیشتری از تعالیم معنوی و فرهنگی اسلام است. یاسین با دانش، مهارت‌ها و نگرش مورد نیاز، مسلمانان را برای موفقیت و رویارویی با چالش‌های زندگی در قرن ۲۱ آماده می‌کند.

ورود به بنیاد آموزشی یاسین

https://twitter.com/yaseened

بسیاری از برنامه‌های بنیاد یاسین برای بهبود و افزایش آموزش و پرورش جوانان جنوب کالیفرنیا و جامعه بزرگسالان از طریق کتاب ها، سمینارها، اردوها و کلاس ها، و تجهیز آنها با تعالیم اسلام برای کمک به آنها در زندگی روزمره خود طراحی شده است. برخی از این برنامه به شرح زیر است:

  1. کارگاه‌ها و سمینارها در مورد مسائل معاصر اسلام
  2. برگزاری کلاس و سخنرانی هفتگی در مرکز اسلامی اورنج کانتی
  3. سفرهای پیاده روی آخر هفته
  4. صرف شام گروهی در یکی از رستوران‌های حلال محلی
  5. رویدادهای تفریحی برادران و خواهران
  6. حضور رسانه‌ای از طریق شبکه‌های اجتماعی آنلاین مانند Tumblr،hipcast،Vimeo، مجله elhaam و غیره