این دانشگاه در حوزه علوم اسلامی فعال است و مدیریت آن در اختیار طایفه سنی در لبنان می‌باشد و در بسیاری از کشورهای عربی دارای شعبه می‌باشد.

دانشگاه مذکور در رشته معارف اسلامی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری فعالیت دارد . زبان‌آموزشی در این دانشگاه عربی و در معدود موارد انگلیسی و فرانسوی را می‌پذیرد.

اخذ پذیرش از این دانشگاه به‌آسانی صورت می‌گیرد ولی به دلیل مراحل تحصیلی متفاوت آن فارغ‌التحصیل شدن از این دانشگاه مشکل است. این دانشگاه داری سند همکاری با دانشگاه امام صادق(ع) در تهران می‌باشد.

مواد درسی آن مجموعه‌ای از مواد دروس اسلامی است که سابقاً در حوزه‌های علمیه اهل سنت مورد تحصیل قرار می‌گرفت. بیشترین دانشجویان ایرانی در لبنان به‌صورت غیرحضوری در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند و امتحانات خود را در ایران تحت نظر نماینده دانشگاه انجام می‌دهند. شهریه این دانشگاه برای هرسال تحصیل 1200 تا 2000 دلار آمریکا در سال می‌باشد.

ورود به دانشگاه الامام اوزاعی-لبنان

طول دوره در این دانشگاه در مقاطع مختلف عبارت است از:

  1. دوره کارشناسی: چهار سال است و در آن دانشجو باید در کنار درس ،تحقیقاتی را به اساتید تحویل دهد.
  2. دوره کارشناسی ارشد: دوره بیش از دو سال است و در سال اول مواد درسی را باید گذراند و در سال دوم چند عنوان تحقیق به دانشجو داده می‌شود و بعد از تأیید این تحقیقات دانشجو باید با تصویب موضوع برای تهیه پایان‌نامه اقدام کند.
  3. دوره دکتری: دوره دکتری در این دانشگاه برای فارغ‌التحصیلان آن پژوهش محور بوده و دانشجویان آن با تصویب موضوع برای رساله بعد از دو سال از گذشت تاریخ تأیید موضوع حق دفاع پیدا می‌کنند اما اگر دوره کارشناسی ارشد را در دانشگاه دیگری گذرانده باشد باید به‌عنوان پیش‌نیاز در سال اول مواد درسی‌ای را بگذراند و در سال دوم چند عنوان تحقیق به دانشجو داده می‌شود و بعد از تأیید این تحقیقات دانشجو باید با تصویب موضوع برای تهیه اقدام کند بعد از دو سال از گذشت تاریخ تأیید موضوع حق دفاع پیدا می‌کنند.