مدرسه اسلامی مدینة العلم (City of Knowledge Islamic Center) واقع در شهر پومونا، در ایالت کالیفرنیای ایالات متحده آمریکا، مدرسه‌ای اسلامی-شیعی متشکل از مدرسه ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان برای دانش‌آموزان مسلمان است. این مدرسه اسلامی توسط برخی خانواده‌های مسلمان تاسیس شد که احساس می‌کردند سیستمِ مدارس دولتی، محیط یا آموزشی که آنان برای کودکان خود می‌خواستند ارائه نمی‌دهد.

در سال ۱۹۹۴، مدرسه شهر دانش توسط برخی خانواده‌های مسلمان تاسیس شد که احساس می‌کردند سیستمِ مدارس دولتی، محیط یا آموزشی که آنان برای کودکان خود می‌خواستند ارائه نمی‌دهد. از آن زمان تاکنون این مدرسه به عنوان یک جامعه اسلامی عمل می‌کند.

شهر دانش مجوز رسمی کامل خود را در سال ۲۰۰۱م توسط انجمن غربی مدرسه و کالج به مدت شش سال کسب کرد که این مجوز طولانی‌ترین مجوزی است که تاکنون برای این انجمن به دست آمده است. در سال ۲۰۰۷، مجوز رسمی برای حداکثر دوره به خوبی تمدید شد.

http://www.cityofknowledge.com/

 

ماموریت شهر دانش ایجاد محیطی سالم است که در آن اصول فکری و معنوی انسان شکوفا شود. این مدرسه، اصول اساسی دیدگاه خود را از آموزه‌های قرآن و سنت پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) الهام گرفته است.مدرسه شهر دانش در محل ساختمانی تاسیس شده است که زمانی به عنوان یک سالن بولینگ استفاده می‌شد. عملیات بازسازی مدرسه برای آغاز سال ۱۹۹۷ – ۱۹۹۸ شروع شد. در حال حاضر تنها بخشی از ساختمان استفاده می‌شود. این مدرسه ۱۶ کلاس درسی دارد. شهر دانش همچنین دارای یک آزمایشگاه علمی، آزمایشگاه کامپیوتر، کتابخانه، نمازخانه، سالن چند منظوره، محوطه ناهار، زمین بسکتبال، زمین بازی، زمین فوتبال است.