مرکز اسلامی زینبیه استکهلم به منظور گسترش تعالیم مذهبی و آشنایی هر چه بیشتر مردم با اصول و عقاید شیعه در کشور سوئد بنا نهاده شد. از مهم‌ترین فعالیت‌های این مرکز، آموزش قرآن و برنامه‌های مذهبی است و این مرکز به برگزاری مراسم در ایام خاص نیز در کنار نماز جماعت و قرآن‌خوانی و ادعیه روزانه اهتمام دارد.

مرکز اسلامی زینبیه در شهر مارستا (Marsta) در ۳۵ کیلومتری شمال استکهلم، پایتخت کشور سوئد قرار دارد که توسط پیروان مذهب شیعه اثنی‏‌عشری اداره می‌شود. گرچه این مرکز اسلامی تفاوت چندانی با مراکز اسلامی دیگر در کشورهای غربی ندارد؛ اما در ظرف دو دهه گذشته شمار شیعیان در این مرکز از دو نفر به ۲۰۰ نفر افزایش یافته است و باعث شده که دامنه فعالیت‌های مذهبی اسلامی از جنوب سوئد به سمت شمال کشیده شود.

http://zainabiya.se/

در مرکز اسلامی زینبیه، نماز جماعت و خواندن قرآن در هر روز برگزار می‌شود. مراسم دعای بعد از نماز و قرائت قرآن مجید هر روزه نیز در این مرکز برقرار است.

با توجه به اینکه این مرکز به طور خاص پذیرای شیعیان است، مراسم مذهبی در روزهای خاص از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

هر ساله در شب نیمه شعبان به مناسبت میلاد امام زمان (عج)، مراسم دعا و سخنرانی در حضور شیعیان برگزار می‏‌شود. در سایر ایام خاص همچون شهادت حضرت علی(ع) و همچنین شب‏‌های قدر مراسم ویژه‌ای برگزار می‌شود.
آموزش

مرکز اسلامی زینبیه دارای مدرسه‌‏ای است که کلاس‌های ویژه‌ای برگزار می‌کند. در این مدرسه کلاس‌های قرآن، آشنایی با اخلاق اسلامی و سایر برنامه‌هایی که مرتبط با علوم مذهبی است بر طبق جدول زمان‌بندی شده برگزار می‌شود.

وب‌سایت این مرکز با ارائه یک جدول زمان‌بندی شده، ساعت و تاریخ برگزاری کلاس‌های مذهبی را در دسترس قرار داده است.