دانشگاه اصفهان یکی از دو دانشگاه بزرگ دولتی شهر اصفهان است. موقعیت فیزیکی این دانشگاه به گونه‌ای است که در مجاورت دروازه شیراز قرار گرفته و با وسعتی نزدیک به ۳۰۰ هکتار یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های ایران است. دانشگاه دیگر بزرگ دولتی اصفهان، دانشگاه صنعتی اصفهان است که در سوی دیگر اصفهان و در حومه شهر، قرار گرفته‌است. آموزشگاه عالی بهداری (تأسیس سال ۱۳۲۵) اولین مؤسسه عالی در اصفهان بود. دانشکده پزشکی به سال ۱۳۲۹ تأسیس شده بود که با تجمیع چندین دانشکده در هزارجریب، دانشگاه اصفهان در سال ۱۳۴۷ به صورت جامع شکل گرفت.

این دانشگاه با ۱۳ دانشکده (۴۵ گروه آموزشی) محدوده هزار جریب تا نزدیکی کوه صفه را دربردارد.

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی در راستای سند چشم انداز، نقشه جامع علمی کشور و آمایش سرزمین و با در نظر گرفتن اهداف آموزشی دانشگاه، وظیفه برنامه‌ریزی، انجام امور آموزشی و نظارت را بر عهده دارد. این معاونت همراه با دانشکده‌های تابعه و سایر واحدها در جهت رشد و بالندگی دانشگاه فعالیت نموده و برای راه‌اندازی رشته‌های بین‌رشته‌ای و کاربردی، بازنگری برنامه‌های درسی، گسترش رشته‌های آموزش مجازی، تدوین و اجرای طرح سطح‌بندی دانشکده‌ها و گروه‌های آموزشی، اصلاح فرایندهای آموزشی، جذب دانشمندان غیرمقیم و اساتید وابسته ملی و بین‌المللی و دانشجویان غیر‌ایرانی، ترغیب و تشویق دانشجویان ممتاز، توسعه و گسترش سامانه آموزشی، تدوین برنامه راهبردی حوزه، گامهای مثبت و قابل توجهی برداشته‌است.
در حال حاضر ۶۵۱ نفر عضو هیات علمی و ۱۵۱۷۱ نفر دانشجو در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در قالب ۱۴ دانشکده، ۵۵ گروه آموزشی و ۳۶۲ رشته تحصیلی در این دانشگاه مشغول به فعالیت می‌باشند. همچنین۱۴۷ نفر دانشجو در قالب ۱۲ رشته تحصیلی به صورت آموزش مجازی در مقطع کارشناسی ارشد در حال تحصیل می باشند.

گفتگو و سمینار

(مشاهده همه)
موردی یافت نشد.