• 0
  • 0
  • 55

جشنواره کتابخوانی رضوی زمینه آشنایی جامعه با سیره و سنت ائمه اطهار (ع) را فراهم آورده است

جشنواره کتابخوانی رضوی زمینه آشنایی جامعه با سیره و سنت ائمه اطهار (ع) را فراهم آورده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی، در سایه سار عطر سه سلاله امام موسی کاظم(ع) و بزرگان منتسب به این خاندان مطهر، زمینه پویایی جامعه و آشنایی با سیره و سنت این ائمه اطهار(ع) را فراهم کرده است.


سید عباس صالحی در پیام خود به آئین اختتامیه دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در قم آورده است: کتاب در تمامی ادوار تاریخی مبدا پیشرفت و مبنای جهش علمی و فرهنگی بوده و همواره در طول تاریخ دلیل جامعه اندیشمند، متمدن و فرهنگ مدار بوده است.

فرهنگ این سرزمین همواره بر مدار کتاب و کتابخوانی استوار بوده و ائمه اطهار(ع) نیز به پشتوانه کتاب آسمانی حال خوب را برای بشر به ارمغان آورده اند.

در زمانی که شیوع بیماری کرونا فعالیتهای فرهنگی را به صورت مشهودی تحت تاثیر قرار داده و بسیاری از فعالیت های فرهنگی متوقف بود و از سویی دشمنان ایران و اسلام با تحریم و تحریف سعی در تحریف ارزش های انقلاب و اهل بیت(ع) را داشتند، مطالعه به عنوان مشعل هدایتگر این توطئه ها را خنثی کرد.

شرکت کنندگان در این جشنواره کتابخوانی به الگوی حقیقی زندگی سعادتمندانه دست یافتند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه پیام خود ضمن بزرگداشت روز پرستار تاکید کرده است: پرستاران در یک سال گذشته جلوه تابناکی از ایثار و شهادت را به تصویر کشیدند.

جشنواره کتابخوانی رضوی با ارج نهادن به منزلت کتاب و کتابخوانی در سایه سار عطر سه سلاله امام موسی کاظم(ع) و بزرگان منتسب به این خاندان مطهر ، زمینه پویایی جامعه و زمینه اشنایی با سیره و سنت این ائمه اطهار(ع) را فراهم کرده است.

به گزارش ایرنا، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز در این آئین افزود: یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در این دوره از جشنواره برگزار شد که با این حضور گسترده بالاترین سطح مشارکت در مسابقات کتابخوانی کشور ثبت شد.

علیرضا مختارپور اظهار داشت: حضور گسترده قشرهای مختلف مردم به ویژه نوجوانان در دهمین دوره جشنواره کابخوانی رضوی پدیده مبارکی برای اهالی کتاب و قلم است.

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: استقبال بی نظیر از این جشنواره نشان می دهد که همچنان کتاب های خوب در همه شرایط به ویژه در زمان شیوع کرونا و کاهش فعالیت کتابخانه های عمومی خوانندگان خود را پیدا می کند.

او گفت: خلق این صحنه باشکوه به طور قطع پشتوانه محکمی برای کتاب و کتابخوانی در کشور و فرصت مناسب برای توسعه کتابخوانی است.

مراسم پایانی دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی که با مشارکت یک میلیون و ۳۰۶ هزار شرکت کننده از سراسر کشور همراه بود، به میزبانی شهر قم و با ارتباط اینترنتی با استان‌های مختلف کشور، به صورت مجازی در حال برگزاری است.

این همایش امروز با معرفی ۷۹ نفر از برگزیدگان در سه بخش «فردی»، «گروهی»، «خانوادگی» با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی به صورت مجازی در شهر قم و در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) به کار خود پایان می دهد.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

11 + 4 =