• 0
  • 0
  • 60

وبینار «آزادی بیان از دیدگاه رسول الله(ص)» در تانزانیا برگزار شد

وبینار «آزادی بیان از دیدگاه رسول الله(ص)» در تانزانیا برگزار شد

وبینار «آزادی بیان از دیدگاه رسول الله(ص)» به مناسبت سالروز میلاد حضرت محمد(ص) و امام صادق(ع) و فرا رسیدن هفته وحدت در تانزانیا برگزار شد.


در این برنامه، شیخ محمد عیدی از شیوخ بزرگ اهل سنت تانزانیا گفت: اسلام دینی است که آزادی فکر و بیان را تأیید کرده است. از این رو، اسلام همیشه مردم را به تبادل افکار و گفتگو بر اساس منطق دعوت می‌کند، اما اسلام اعتقاد دارد که هنگام گفتگو باید به عقاید و افکار یکدیگر احترام گذاشته شود. دین یک نظام و راه مستقیمی است که تمام قوانین را رعایت می‌کند.

وی افزود: من این افتخار را داشته‌ام که به ایران سفر کنم و چیزهای زیادی در آنجا یاد گرفتم. من متوجه شدم که ایران فقط کشور شیعیان نیست در آنجا در مناطق مختلفی سنی‌ها نیز حضور دارند و مساجد خود را دارند و با برادران شیعه خود در صلح و صفا زندگی می‌کنند.

شیخ حمید جلاله، مدیر حوزه امام صادق(ع) در سخنانی توهین رییس جمهور فرانسه به ساحت مقدس حضرت محمد مصطفی(ص) را محکوم کرد. وی افزود: مسلمانان می‌توانند با توجه به آموزه‌های پیامبر اسلام، بدون هیچ مشکلی با جوامع دیگر زندگی کنند.

شیخ معراج سالوم، از شهر موشی گفت: امروز شاهد آن هستیم که رهبر یکی از کشورهای اروپایی به پیامبر اسلام(ص) توهین می‌کند و متأسفانه بسیاری از مردم ساکت هستند، ما باید تلاش کنیم تا مردم بیدار شوند و از پیامبر خود در برابر دشمنان دفاع کنیم.

شیخ محمد مبارک شهبال، از شیوخ بزرگ اهل سنت از تانگا از دیگر سخنرانان این مراسم بود که به بیان ویژگی‌های اخلاقی و سیره پیامبر(ص) پرداخت.

 

جشن فارغ‌التحصیلی طلاب جامعةالمصطفی(ص) العالمیه تانزانیا

به مناسبت سالروز میلاد حضرت محمد(ص) و امام صادق(ع)، مراسمی در جامعةالمصطفی با حضور مدیران، شیوخ، طلاب و سفیر و رایزن فرهنگی کشورمان برگزار شد.

سید عارف علی نقوی، مدیر جامعةالمصطفی به میهمانان خوش آمد گفت و در ادامه، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به اتفاقات مهمی که در روز سیزده آبان افتاده است، از جمله دلیل نامیده شدن این روز به نام روز دانش آموز در ایران، تبعید حضرت امام خمینی(ره) و تسخیر لانه جاسوسی اشاره کرد.

وی با ذکر خصوصیات اخلاقی پیامبر مکرم اسلام(ص)، سخنان مکرون، رییس جمهور فرانسه را تقبیح کرد و از این که یک رییس جمهور تفاوت توهین و آزادی بیان را درک نمی‌کند، اظهار تعجب کرد.

صیاد نژاد، رییس نمایندگی جامعةالمصطفی در تانزانیا و مالاوی در رابطه تقوا و استقامت و تبعیت از سیره اهل بیت(ع) و اخلاص مؤمن، سخنانی را بیان کرد.

الوندی، رییس نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در تانزانیا، بر لزوم صبر و شکیبایی برای جستجوی علم و آخرت و بهره مندی از مکتب اهل بیت علیهم السلام تأکید کرد.

این مراسم با تجلیل از طلاب فارغ‌التحصیل جامعةالمصطفی(ص) العالمیه تانزانیا، اجرای سرود و مداحی پایان یافت.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

3 × چهار =