پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، دانشگاه علوم اسلامی رضوی به همّت و دوراندیشی نماینده ولی فقیه و تولیت فقید آستان قدس رضوی مرحوم آیت‌الله واعظ طبسی (رحمة الله علیه) در سال 1363 پایه گذاری شد و جامه ای نو بر پیکر حوزه علمیه میرزاجعفر و خیراتخان که هر یک دیرینه ای افزون بر چهار سده دارند، آراست. اساسنامه این دانشگاه که در جوار حرم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) واقع شده است، در سال 1374 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و اکنون این دانشگاه با تأکید بر اصالت حوزوی و مدرک رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

ریاست دانشگاه

دانشگاه علوم اسلامی تاکنون حضور چهار رئیس را تجربه کرده است که دو رئیس اول و بخشی از ریاست رئیس سوم، پیش از تدوین و تصویب اساسنامه بوده است. دردوره تولیت حضرت آیت الله رئیسی حجت الاسلام و المسلمین دکتر وحدتی شبیری به عنوان چهارمین رئیس دانشگاه در اردیبهشت ماه 1397 معارفه شد.

روسا پیشین به ترتیب از زمان تاسیس : حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیدجواد مصطفوی ، آیت الله شیخ رجبعلی رضازاده ، حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر فرزانه ، حجت الاسلام والمسلمین دکتر وحدتی شبیری می باشند.

ورود به دانشگاه

رشته های دانشگاه در مقطع کارشناسی (6 رشته) : اقتصاد ، حقوق ، زبان و ادبیات عرب ، علوم قرآن و حدیث ، فقه و مبانی حقوق اسلامی ، فلسفه و کلام اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد (12 رشته) : حقوق بین الملل ، حقوق خصوصی ، علوم جزایی و جرم شناسی ، علوم قرآن و حدیث ، فقه و مبانی حقوق اسلامی ، زبان و ادبیات عربی ، زبان و ادبیات فارسی ، علوم اقتصادی ، بانکداری اسلامی ، تاریخ و تمدن ملل اسلامی ، عرفان و ححکمت اسلامی ، فلسفه و کلام اسلامی ، دانش اجتماعی مسلمین در مقطع دکتری (شش رشته) : حقوق (با تاکید بر حقوق خصوصی) ، حقوق بین الملل ، حقوق کیفری و جرم شناسی ، علوم قرآنی وحدیث ، فقه جزایی ، فلسفه و کلام اسلامی پردیس خواهران خواهران می توانند در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه علوم اسلامی رضوی به تحصیل بپردازند ساختمان واحد خواهران به صورت مجزا از برادران در ورودی بست شیخ طبرسی حرم مطهر رضوی قرار دارد. حوزه یا دانشگاه ؟ دانشجویان دانشگاه علوم اسلامی رضوی همزمان با تحصیل در دانشگاه کلیه دروس حوزه علمیه را می گذرانند از این جهت پس از پایان تحصیل هم مدرک دانشگاهی مورد تایید وزارت علوم و هم مدرک حوزه علمیه دریافت خواهند نمود. نحوه گزینش دانشجو دانشگاه علوم اسلامی رضوی هر ساله در اسفند ماه شروع به ثبت نام از علاقه مندان به تحصیل در این دانشگاه می نمایند و در تیر ماه آزمون ورودی به صورت کتبی برگزار می گردد و پذیرفته شدگان وارد مرحله مصاحبه حضوری می شوند و پس از آن تحقیقات محلی از پذیرفته شده به عمل خواهد آمد.

تلفن های تماس:

تلفنخانه دانشگاه : 32218990-051
ریاست : 32250037-051 فکس : 32226844-051 روابط عمومی : 32252352-051 پذیرش و گزینش : 32224119-051 معاونت آموزشی : 32226828-051 معاونت پژوهشی : 32235951-051 معاونت فرهنگی : 32211413-051 معاونت اداری و پشتیبانی : 32256244-051

ایمیل ها :

روابط عمومی : info@razavi.ac.ir هسته پذیرش و گزینش :Gozinesh@razavi.ac.ir  

شبکه های اجتماعی :

کانال رسمی دانشگاه علوم اسلامی رضوی : razaviac@ کانال معاونت فرهنگی : farhangi_razavi_ac@ کانال معاونت پژوهشی : pajoohesh_razavi@