• 1
  • 0
  • 146

کتاب «بصیرت حضرت فاطمه‌ (س)»

کتاب «بصیرت حضرت فاطمه‌ (س)»

«بصیرت حضرت فاطمه سلام‌الله علیها؛ در ریشه‌یابی آفات حذف حاکمیت دینی از مدیریت جهان»


این کتاب به قلم استاد اصغر اهرزاده به شرح خطبه حضرت فاطمه در مسجد مدینه و شرح خطبه حضرت فاطمه با زنان مهاجر و انصار می‌پردازد.
هنر مولف این است که صرفا یک واقعا تاریخی را شرح نمی‌دهد بلکه آن را با شرایط امروز انقلاب تطبیق می‌دهد تا انقلاب خمینی از انقلاب فاطمی تغذیه گردد.
«حضرت فاطمه سلام الله علیها بنیانگذار نهضتی است که هنوز ادامه دارد، او با ارائه خطبه‌های خود جبهه‌هایی را گشود تا پس از رحلت رسول خدا (ص) اسلام و حاکمیت اسلام در تاریخ گم نشود و آرام‌آرام معنی خود را بیابد. و جبهه‌ای که او گشوده هم‌اکنون در حال پیشروی است.»
«تمام تلاش این کتاب برای روشن نمودن مسائلی بوده است که فاطمه (س) در جهت‌گیری اصلی خود مقابل ظهور انحراف در صدر اسلام به کار برده است و راهی را به بشریت عرضه نموده است که به ظهور حضرت مهدی منتهی خواهد شد… مسلم دیانت از سیاست جدا نیست، ولی آن سیاستی که منشأ اعمال حکیمانه شود و در هر مرحله‌ای از تاریخ بهترین موضع‌گیری را انجام دهد مخصوص اهل بیت است و ما معتقدیم با دقت هرچه بیشتر در جملات حضرت زهرا در دو خطبه مطرح شده در این کتاب معنی سیاست‌مداری واقعی و اصیل را دریافت خواهیم کرد.»

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

یک × 4 =