• 4
  • 0
  • 271

خطبه‌ غدیر سیاسی‌ترین خطبه جهان است

خطبه‌ غدیر سیاسی‌ترین خطبه جهان است

سخنران حرم بانوی کرامت گفت: خطبه غدیر سیاسی‌ترین خطبه جهان است چرا که امر پیشوایی امت، حق مدیریت و حق حاکمت بر جوامع انسانی در این خطبه به دوازده امام معصوم سپرده می‌شود.


حجت الاسلام والمسلمین حیدری کاشانی در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر، اظهار داشت: خداوند در زمین انواری را برای هدایت، تربیت و رسیدن انسان به مقصد اصلی و درجات بهشتی خلق نموده است که او را از تاریک‌خانه دستگیری و هدایت نمایند.

وی افزود: انسان در نهایت باید به «دارالقرار» و «دارالسلام» برسد که دیگر هیچ رنجی به انسان نمی رسد و خانه ابدی انسان است و رنج‌های دنیوی در آن وجود ندارد.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: بهشت خانه گنج و دنیا خانه رنج است که در خانه گنج نه از بیماری و نه از بیماردلان خبری هست و انسان‌های حقیر، حسود و بخیل در بهشت حضور ندارند و بزم قلب‌های سلیم در بهشت برقرار است.

حجت الاسلام والمسلمین حیدری کاشانی تاکید کرد: خطبه جهانی غدیر معین سازی انوار الهی از ولایت‌علوی تا ولایت‌مهدوی است که به صورت واضح در این خطبه بیان شده است و اگر کسی با این انوار الهی ارتباط بر قرار نکند در ظلمت گرفتار شده است.

وی یادآور شد: فرازهای خطبه غدیر با «معاشر الناس» آغاز می شود به همین خاطر مخاطب خطبه جهانی غدیر، همه انسان‌ها در سراسر جهان هستند.

حجت الاسلام والمسلمین حیدری کاشانی افزود: اهل‌بیت علیهم السلام طلایه داران انوار الهی هستند و بشر تنها از طریق ائمه‌معصومین می‌تواند مسیر کمال را طی کند و به سعادت اخروی برسد.

سخنران حرم بانوی کرامت در ادامه گفت: خطبه غدیر سیاسی‌ترین خطبه جهان است چرا که امر پیشوایی امت ، حق مدیریت و حق حاکمت بر جوامع انسانی در این خطبه به دوازده امام معصوم سپرده می‌شود.

وی اظهار کرد: خطبه غدیر چالشی‌ترین خطبه نیز است چرا که سپردن امر رهبری ، ولایت و حق حاکمیت به مذاق عده ای خوش نیامد و منکر حقانیت ولایت شدند.

حجت الاسلام والمسلمین حیدری کاشانی تاکید کرد: منافقین تلاش می کنند تا مسیر حقانیت غدیر را منحرف نمایند و امت اسلام را به گمراهی بکشانند که این مسئله باعث خوشحالی ابلیس است و این خط نفاق تا زمان قیامت از دستورات ابلیس است و دعوای اصلی بین نیروهای رحمانی و نیروهای شیطانی عالم هست.

کارشناس مذهبی آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها خاطر نشان کرد: دوازده حلقه ولایت و امامت از ولایت‌علوی تا ولایت‌مهدوی در واقعه غدیر مورد بیعت قرار می گیرد و ویژگی رهبران لایق الهی برای حاکمیت در این خطبه جهانی مشخص می‌شود.

وی افزود: اهل‌بیت(ع) نمونه کامل انسان الهی هستند که با توجه به اوصافی که در این خطبه بیان شده است تنها ائمه معصومین حق حاکمیت و ولایت را دارا هستند.

حجت الاسلام والمسلمین حیدری کاشانی اظهار داشت: تمام دعوای عالم هستی از ابتدا تا انتهای خلقت بر سر تعیین جانشینان الهی است که در طول تاریخ این مسئله بارها تکرار شده و در قدیمی‌ترین داستان‌های قرآنی این مسئله اتفاق افتاده است.

وی در پایان گفت: دشمنان ولایت، در طول تاریخ با رسانه‌های سمعی و بصری و فتنه‌های اجتماعی ارتباط امت‌ها را با جانشینان الهی قطع می‌کنند و امت‌ها را دچار انحراف می‌کنند.

منبع: https://b2n.ir/m24815

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

4 + پنج =