• 1
  • 0
  • 337

آیت الله سیّدان: سیره و منهج علمی بسیاری از علمای شیعه شناخته شده نیست

آیت الله سیّدان: سیره و منهج علمی بسیاری از علمای شیعه شناخته شده نیست

استاد حوزه علمیه خراسان گفت: تاریخ پر افتخار روحانیت شیعه مانند آیت الله خرسان کم ندارد اما به دلیل دوری از شهرت، سیره و منهج علمی آنان نیز شناخته شده نیست.


آیت الله حاج سیدجعفر سیدان شامگاه یکشنبه در دیدار جمعی از اساتید حوزه علمیه نجف، مسئولین اعتاب مقدس عراق و اساتید دانشگاه‌های این کشور با ابراز خرسندی از شکل‌گیری زمینه گفت‌وگوهای علمی نخبگان و اندیشمندان شیعه، استمرار این حرکت مبارک را نیاز امروز متولیان امور حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌های کشورهای اسلامی برای معرفی اسلام بر اساس قرآن و عترت دانست.

وی خاطرنشان کرد: مهم این است که مناهج علمی نهادهای علمی قم، نجف، مشهد و یا هر دانشگاه و حوزه صاحب سبکی با الهام از این دو امانت گران‌بهای پیامبر اسلام یعنی قرآن و عترت باشد که اگر چنین شد طبق تاکید اهل بیت (ع) هیج منهج انحرافی حریف علم لدنی اهل بیت علیهم السلام نخواهد شد.

وی ادامه داد: همه این فعالیت‌ها به خاطر هدایت بشریت به صراط مستقیم است که خداوند نیز در سوره حمد به این مهم تاکید دارند.

وی مطالعه دقیق سیره علما برای دستیابی به الگوهای قابل بحث در کنگره امناءالرسل را خواستار شد و گفت: تاریخ پر افتخار روحانیت شیعه مانند آیت الله خرسان کم ندارد اما به دلیل دوری از شهرت سیره و منهج علمی آنان نیز شناخته شده نیست و این کنگره مبارک باید به احیای این مهم بپردازد.

منبع: https://fa.shafaqna.com/?p=1484102

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

سه × سه =