• 1
  • 0
  • 358

ملک حسینی در گفتگو با تقریب:

دشمنان اسلام به دنبال کمرنگ کردن محوریت اهل بیت علیهم السلام در مسئله وحدت هستند

دشمنان اسلام به دنبال کمرنگ کردن محوریت اهل بیت علیهم السلام در مسئله وحدت هستند

عضو مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: امت اسلامی اکنون به هم صحبتی و تکیه بر نکات مشترکی که به هدفی واحد منجر و موجب گسترش و تعمیق وحدت اسلامی می گردد نیازمند است.


آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب با اشاره به نقش نخبگان در عرصه وحدت و تقریب،بیان داشت: از مشکلات جدی که مستمرا با آن در میان امت اسلامی روبرو هستیم این است که مدعیان نخبگی که عرصه ها را بدست می گیرند، نه تنها نمی توانند بر مشترکات تاکید کنند و مسیر درست را نشان دهند بلکه متاسفانه باعث اختلاف و تفرقه میان مسلمانان می شوند.

نماینده ولی فقیه در کهگلویه و بویراحمد، افزود: وجود افراد نخبه و اندیشمند دلسوز از نیازهای کنونی جوامع اسلامی در میان امت اسلامی است؛ جامعه اسلامی بیش از هر زمانی نیاز مبرم و ضروری به علما و فرهیختگان دغدغه مند در تبیین و تدوین مسائل روز جامعه اسلامی دارد که بتوانند برنامه ریزی دقیقی در جهت رشد و تحقق تمدن نوین اسلامی داشته باشند.

ملک حسینی در ارتباط با محوریت ائمه اطهار به عنوان محور وحدت میان امت اسلامی، تصریح کرد: ائمه اطهار علیهم السلام می توانند به عنوان محوریت وحدت میان امت اسلامی باشند؛ دشمنان اسلام در طول سالیان متمادی به دنبال کمرنگ کردن نقش اهل بیت میان مسلمانان بوده اند، البته اهل سنت و تشیع هر دو بر زعامت علمی این بزرگواران اذعان داشته و دارند.

وی در پایان پیرامون سلسله جلسات و گفتگوهایی که میان علما و اندیشمندان جهان اسلام انجام می گیرد، تاکید کرد: همگان باید تمرکزشان بر اهداف مشترک امت اسلامی باشد، فلذا علاوه بر مشترکات انسانی میان انسان ها، مشترکات قابل توجهی میان مذاهب اسلامی وجود دارد که موجب رشد فکری و اندیشه ها نسبت به شناخت یکدیگر و رسیدن به اهداف واقعی و حقیقی اسلام خواهد شد.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

13 − 9 =