• 0
  • 0
  • 350

امام علی (ع) و حکمرانی عادلانه

کتاب «امام علی (ع) و حکمرانی عادلانه» که به کوشش حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا مطهری منتشر شده، در بردارنده مقالاتی درباره عدالت در حوزه حکمرانی است.

عدالت به عنوان یکی از عناصر حیاتی زندگی اجتماعی همواره مورد توجه معصومان (ع) بوده و در زندگی امیرالمؤمنین علی (ع) از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار بود؛ دوران حکومت علوی به عنوان نماد عدالت در تاریخ اسلام می‌تواند سر لوحه حاکمان و حکومت‌ها قرار گیرد.

کتاب حاضر مجموعه مقالاتی است که عدالت علوی در حوزه حکمرانی را کاویده و به مناسبت هزار و چهارصدمین سال شهادت حضرت علی (ع) در همایش «امام علی (ع) الگوی عدالت و معنویت برای جهان امروز» ارائه گردیده است و تلاش می‌کند این موضوع را در حاکمیت علوی به تصویر بکشد.


عدالت به عنوان یکی از عناصر حیاتی زندگی اجتماعی همواره مورد توجه معصومان(ع) بوده و در زندگی امیرالمؤمنین علی(ع) از اهمیت و جایگاه ویژه­ای برخوردار بود. دوران حکومت علوی به عنوان نماد عدالت در تاریخ اسلام می‌تواند سرلوحه حاکمان و حکومت­ها قرار گیرد.

کتاب حاضر مجموعه مقالاتی است که عدالت علوی در حوزه حکمرانی را کاویده و در همایش «امام علی(ع) الگوی عدالت و معنویت برای جهان امروز» کرده است و تلاش می­کند این موضوع را در حاکمیت علوی به تصویر بکشد.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

هجده − هفت =