• 1
  • 0
  • 470

ز سوي انتشارات بین‌المللی الهدی؛

دویست‌وهفتادمین شماره نشريه «اکو آو اسلام» به زبان انگلیسی منتشر شد

دویست‌وهفتادمین شماره نشريه «اکو آو اسلام» به زبان انگلیسی منتشر شد

مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، شماره 270 نشریه فرهنگی، تحلیلی ـ خبری «اکو آو اسلام» را ویژه تحلیل و بررسی موضوع «حرمت اهانت به مقدسات ادیان» منتشر کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی، شماره 270 […]


مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، شماره 270 نشریه فرهنگی، تحلیلی ـ خبری «اکو آو اسلام» را ویژه تحلیل و بررسی موضوع «حرمت اهانت به مقدسات ادیان» منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی، شماره 270 نشریه فرهنگی، تحلیلی ـ خبری «اکو آو اسلام» را ویژه تحلیل و بررسی موضوع «حرمت اهانت به مقدسات ادیان» با رویکرد «پاسخ به موضع گیری جانبدارانه ريیس جمهور فرانسه ایمانوئل ماکرون در حمایت از حرکت هتاکانه و مذبوحانه نشریه شارلی ابدو» به زبان انگليسي تهیه، تدوین و منتشر كرده است.

سرمقاله این شماره از نشریه اکو آو اسلام به قلم مدیر مسئول، به بررسی ابعاد مختلف توهین به مقدسات دینی به خصوص مقدسات دین اسلام از طریق ذکر آیات مرتبط با این پدیده موهن پرداخته است.

مقاله دوم این شماره از مجله ضمن ارائه گزارش خلاصه‌ای از آنچه منجر به شعله ور شدن آتش خشم مسلمانان در سراسر جهان شده است، اقدام به انعکاس واکنش‌های مهمترین شخصیت‌های دینی و سیاسی مسلمان ایران و جهان به این اقدام قبیح نشریه فرانسوی و در پی آن توهین ريیس جمهور فرانسه به بهانه آزادی بیان كرده است.

نشریه اکو آو اسلام در سومین مطلب خود در این ویژه‌نامه در محکومیت توهین به ذات اقدس پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله، بیانیه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مرکز گفتگوی ادیان و تمدن‌ها در این خصوص را به زبان انگلیسی ترجمه و منتشر كرده است.

در مطلب بعدی نشریه، یک مقاله علمی، تاریخی و تحلیلی درباره قوانین توهین به پیامبر گرامی اسلام در دوران جاهلیت و دوران صدر اسلام و نحوه برخورد و واکنش پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و یاران و نزدیکان ایشان به این قبیل برخوردها درج شده است.

پنجمین مقاله این نشریه به قلم نویسنده عرب زبان فادی الحسینی به بررسی و واکاوی تأثیر کاریکاتورهای نشریه شارلی ابدو بر افکارعمومی مسلمانان و حتی پیروان سایر ادیان پرداخته و اثرات اجتماعی این اقدام شنیع را برشمرده است.

مطلب بعدی این شماره، گزارشی از مصاحبه رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در یونان، نیکخواه قمی، با اسقف مالوف از برجسته ترین مقامات دینی کلیسای یونان در خصوص بررسی تبعات توهین به مقدسات دینی و مشاهده دست‌های پشت پرده صهیونیست‌ها در این واقعه است.

محمد جعفر صانعی خرمرودی، اندیشمند حوزه و دانشگاه در هفتمین مطلب این شماره از نشریه اکو او اسلام سعی کرده است تا دلایل توهین رژیم‌های سکولار به ارزش‌های اسلامی را واکاوی كند.

در مطلب بعدی، شاهد ترجمه و انتشار پیام حضرتعالی در خصوص توهین نشریه فرانسوی  و ريیس جمهور فرانسه به مقدسات اسلامی هستیم. در نهمین مطلب نشریه، مقاله‌ای به قلم مجتبی مهدی پسند با عنوان اسلام؛ آزادی بیان و فرهنگ غربی مي‌خوانيم.

آخرین مطلب این شماره نیز مقاله‌ای به قلم محسن اسدی‌موحد، کارشناس ارشد مسائل حقوق بین‌الملل درباره توهین به مقدسات از دید قوانین بین‌المللی است.

لازم به ذکر است، فایل حجم بالا جهت انتشار در خارج از کشور به آدرس ذیل قابل دانلود است.

https://drive.google.com/file/d/1BBNL0Q1xnP_FKm43fhW84ganE_x4Ve1X/view?usp=sharing

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

سه + نوزده =