• 1
  • 0
  • 426

رمان «محمد» صلی الله علیه و آله در کشور اکوادور منتشر شد

رمان «محمد» صلی الله علیه و آله در کشور اکوادور منتشر شد

در پاسخ به توهین به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) رمان محمد به زبان اسپانیایی در کشور اکوادور منتشر و رونمایی شد.


همزمان با توهین به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در کشور فرانسه، رمان محمد اثر ابراهیم حسن بیگی از سوی انتشارات بین المللی فانوس دریایی برای دومین بار در منطقه آمریکای لاتین منتشر شد. این اثر فاخر که در سال گذشته با ترجمه خانم انخلیکا ماریا روخاس در کشور کلمبیا به انتشار و رونمایی رسیده بود در کشور اکوادور نیز به چاپ رسید و روز گذشته با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در کیتو و با حضور مجازی برخی میهمانان وشخصیت های کشور اکوادور رونمایی گردید.

چاپ نخست کتاب رمان محمدصلی الله علیه و آله در کشور کلمبیا در کمتر از یک سال به اتمام رسیده است و این اثر در کشور کلمبیا نیز در آستانه چاپ دوم قرار گرفته است. مقصد سوم این اثر کشور ونزوئلا می‌باشد که طی برنامه ریزی های انجام شده این اثر به زودی درکشور ونزوئلا در دسترس علاقه مندان قرار می‌گیرد.

کتاب رمان محمد اثر ابراهیم حسن بیگی تا کنون به زبان‌های عربی، انگلیسی، ترکی استانبولی، ازبکی و اسپانیایی منتشر شده است و انتشار آن به زبان‌های پرتغالی و فرانسوی نیز در دستور کار انتشارات بین المللی فانوس دریایی قرار گرفته است.

رمان محمد در پانزده بخش تألیف شده است و داستان آن درباره شخصی یهودی است که به عنوان یک دانشمند معرفی می‌شود، از طرف شورای عالی یهود مأمور می‌شود به سمت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله رفته و با تظاهر به اسلام آوردن، یا او را کشته یا عقایدش را به چالش بکشد.

وی به سوی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله رفته و شرح زندگی و فعالیت‌های او را در پانزده گزارش مجزابرای شورای عالی یهودیان ارسال می‌کند. اما پس از ارسال گزارش پانزدهم که در ایام بیماری و رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله انجام می‌شود، به شهر خویش باز می‌گردد و حس می‌کند که دچار نوعی فقدان شده و روح خود را اسیر رفتار و پیام و کردار پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‌بیند.

او درمی‌یابد که اتفاقی در درونش رخ داده است. به ویژه اینکه متوجه می‌شود که در مدت ارسال این نامه‌ها رئیس وی بر اثر مطالعه این نامه‌ها و آشنایی با کردار و منش پیامبر صلی الله علیه و آله به اسلام گرایش پیدا کرده است.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

1 × 5 =