• 0
  • 0
  • 268

کتاب‌هایی که به معرفی شخصیت والای حضرت معصومه سلام الله علیها پرداخته‌اند

کتاب‌هایی که به معرفی شخصیت والای حضرت معصومه سلام الله علیها پرداخته‌اند

«کرامات معصومیه»، «تربت پاکان» و «عمه سادات» از جمله کتاب‌هایی هستند که به معرفی شخصیت حضرت معصومه سلام الله علیها پرداخته‌اند.


برخی نویسندگان در کتاب‌های خود به شخصیت حضرت معصومه سلام الله علیها پرداخته اند؛ ما در اینجا برخی از این آثار را به مناسبت وفات این بانوی بزرگوار معرفی می کنیم:

«کرامات معصومیه»

کتاب‌هایی که به شخصیت حضرت معصومه پرداختند

کتاب «کرامات معصومیه» اثر علی‌اکبر مهدی‌پور شخصیت والای معنوی حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیهارا معرفی می‌کند و از کرامات ایشان می‌گوید. نویسنده در این کتاب ابتدا به تاریخچه‌ای از زندگی حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و ورودشان به شهر قم، تاریخچه‌ای از این شهر، فضیلت شهر و مردم آن می‌پردازد. سپس شخصیت با عظمت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها را از دیدگاه علمای مشهور و شیعه در عصر حاضر تبیین می‌کند.

ذکر گوشه‌ای از معجزات و کرامات حضرت معصومه سلام الله علیها در شفای مریض ها، عنایت به علما، مقام ایشان در زمینه شفاعت از شیعیان، مقام علمی و اخلاقی این بانوی بزرگوار، فضیلت زیارت حرم مطهرشان، علت مهاجرت حضرت معصومه سلام الله علیها از مدینه به قم، ماجرای ورودشان به این شهر، چگونگی وفات ایشان و بررسی تعداد امامزاده‌های قم از ویژگی‌های برجسته کتاب «کرامات معصومیه» است.

«تربت پاکان»

کتاب‌هایی که به شخصیت حضرت معصومه پرداختند

کتاب دو جلدی «تربت پاکان» اثر سید حسین مدرسی طباطبایی به تاریخچه آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، بنا‌های تابعه، اسناد و مدارک وقفنامه‌ها می‌پردازد.

«راهنمای قم»

کتاب «راهنمای قم» به قلم گروهی از دبیران و صاحب نظران تاریخچه قم، توصیف حرم حضرت معصومه سلام الله علیها و ابنیه وابسته، نفایس آستان، آیین نامه داخلی حرم، تاسیسات جدید و قدیم و اسامی مدفونین اطراف آستان را بیان می‌کند. در این کتاب ۶۴ عکس و یک نقشه با مقدمه رشید یاسمی از استادان دانشگاه تهران هم دیده می‌شود.

«عمه سادات»

کتاب‌هایی که به شخصیت حضرت معصومه پرداختند

کتاب «عمه سادات» به زندگی حضرت معصومه سلام الله علیها و ذکر تاریخ مختصری از شهر مقدس قم می‌پردازد. مرکز تحقیقات یارانه‌ای قائمیه اصفهان این کتاب را در اختیار عموم مردم قرار داده است. از جمله فصل‌های کتاب می‌توان به «تاریخ قم»؛ «زندگی حضرت معصومه علیها السلام»؛ «زیارت حضرت معصومه علیها السلام»؛ «کرامات حضرت معصومه علیها السلام»؛ «امامزادگان مدفون در قم» و مساجد معروف و شخصیت‌ها و پادشاهان مدفون در قم اشاره کرد.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
*

12 + یک =