• 0
  • 0
  • 756

نشست علمی«جایگاه علامه میر حامد حسین و کتاب عقبات الانوار در امامت پژوهی معاصر» با حضور دکتر سبحانی ؛ مدیر موسسه البیان للتواصل و التاصیل برگزار می شود.

نشست علمی«جایگاه علامه میرحامدحسین و کتاب عقبات الانوار در امامت پژوهی معاصر»

نشست علمی«جایگاه علامه میرحامدحسین و کتاب عقبات الانوار در امامت پژوهی معاصر»

همزمان با دهه امامت و ولایت، نخستین همایش علمی «‌ترجمان غدیر» در قالب وبینار با حضور دکتر سبحانی برگزار می‌شود.


به همت نمایندگی بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در قم و با همکاری بنیاد فرهنگی امامت، انجمن کلام حوزه، پردیس فارابی دانشگاه تهران، پژوهشگاه قرآن و حدیث و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه همزمان با دهه امامت و ولایت، نخستین همایش علمی «‌ترجمان غدیر» در قالب وبینار برگزار می‌شود.

 

 این همایش در قالب 5 نشست تخصصی پیش‌بینی شده است؛ نخستین نشست در تاریخ شنبه دوم مرداد ماه ساعت 11تا 13 با عنوان «حج بَلاغ یا حج وَداع»  برگزار می‌شود که حجت الاسلام و المسلمین مهدوی راد؛ دانشیار دانشگاه تهران در این نشست به ایراد سخن می‌پردازد.
دومین نشست روز  یکشنبه سوم مردادماه از ساعت 11 تا 13 با حضور حجت‌الاسلام و السملیمن محمد اسعدی؛ دانشیار پژوهشگاه حوزه و دانشگاه برگزار می‌شود و موضوع «امامت و چالش تکفیر در اندیشه شیعی» تبیین و بررسی می‌شود.
همچنین «نقش امام در علم کلام» عنوان دیگر نشستی است که در تاریخ دوشنبه چهارم مرداد ماه از ساعت 11 تا 13 با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین رضا برنجکار؛ استاد تمام دانشگاه تهران تدارک دیده شده است.
روز سه شنبه 5 مردادماه از ساعت 11 تا 13 نیز نشستی با عنوان «جایگاه علامه میر حامد حسین و کتاب عقبات الانوار در امامت پژوهی معاصر» با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین محمد تقی سبحانی ؛ رئیس انجمن کلام حوزه علمیه و مدیر موسسه البیان للتواصل و التاصیل برگزار می شود.
در آخرین نشست نیز موضوع «ارزیابی راهبردهای اهل سنت از تلقی شیعه در تفسیر آیات ولایت» توسط حجت‌الاسلام و المسلمین فتح الله نجارزادگان؛ استاد تمام دانشگاه تهران در تاریخ چهارشنبه ششم مردادماه از ساعت 11 تا 13 تبیین و بررسی می‌شود.‌
علاقمندان برای حضور و بهره‌مندی از مطالب این نشست‌ها می‌توانند به آدرس webinar.razavi.ir.qom،   aparat.com/qomislamic/live  و/qomislamic inestagram.com
مراجعه فرمایند.

 

ضمنا حضور علاقه مندان، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نشست‌ها بلامانع است.

محل برگزاری: قم، چهارراه شهدا، ابتدای خیابان صفاییه، پلاک ۶۰۴

منبع: بنیاد فرهنگی امامت

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

2 × یک =