• 0
  • 0
  • 307

برگزاری همایش«جریان‌شناسی تدبر قرآن و ظرفیت‌های اجتماعی آن»

برگزاری همایش«جریان‌شناسی تدبر قرآن و ظرفیت‌های اجتماعی آن»

همایش ملی «جریان‌شناسی تدبر قرآن کریم و ظرفیت‌های اجتماعی آن در ایران معاصر»، به همت انجمن ایرانی مطالعات قرآنی و فرهنگ اسلامی و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.


به گزارش خبرنگار مهر، همایش ملی «جریان‌شناسی تدبر قرآن کریم و ظرفیت‌های اجتماعی آن در ایران معاصر»، به همت انجمن ایرانی مطالعات قرآنی و فرهنگ اسلامی و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری دیگر مؤسسات و مراکز دانشگاهی، ۲۳ تیرماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

محورهای فراخوان مقالات در این همایش عبارت از مفهوم‌شناسی تدبر، سیر تطور دیدگاه‌ها در مفهوم تدبر، تدبر در سنت تفسیری، تدبر و مسئله فهم قرآن کریم، روش‌شناسی جریان‌های تدبری، آسیب‌شناسی جریان‌های تدبری، رویکردهای تدبری و چالش‌های علوم قرآنی، تدبر و ظرفیت‌های ترویجی قرآن کریم، تدبر و فضای مجازی، تدبر و حوزه زنان و خانواده، ابعاد جامعه‌شناختی و روان‌شناختی، جریان‌های تدبری، تدبر و آموزش و پرورش و ظرفیت‌ها و کارکردهای اجتماعی تدبر در توسعه فرهنگ قرآنی در ایران معاصر هستند.

پژوهشگران برای ارسال چکیده مقالات، تا تاریخ ۱۵ خردادماه و برای ارسال متن کامل مقالات، تا تاریخ ۱۵ تیرماه فرصت دارند و می‌توانند مقالات خود را به نشانی tadaborhamayesh@gmail.com ارسال کنند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر، سایت isqs.ir در دسترس خواهد بود.

مقالات برگزیده در مجلات علمی «مطالعات قرآنی و فرهنگ اسلامی»، «حدیث‌پژوهی» و «مطالعات تفسیری» منتشر خواهند شد. دیگر مقالات نیز در مجموعه مقالات همایش به صورت الکترونیکی نشر می‌یابند. همچنین دبیری علمی این همایش را محسن قاسم‌پور بر عهده دارد و دبیری اجرایی نیز بر عهده قاسم درزی است.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

هشت + شش =