• 0
  • 0
  • 314

تجلیل آیت‌الله‌ العظمی صافی از رئیس دادگاه قانون اساسی اتریش

تجلیل آیت‌الله‌ العظمی صافی از رئیس دادگاه قانون اساسی اتریش

آیت‌الله صافی گلپایگانی در نامه‌ای از رئیس دادگاه قانون اساسی کشور اتریش به خاطر ابطال رأی ظالمانه که حق مسلم رعایت حجاب را بر مسلمانان منع کرده بود، تشکر کرد.


متن نامه تشکر آیت‌الله صافی گلپایگانی از ریاست دادگاه قانون اساسی کشور اتریش به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

عالی‌جناب آقای دکتر کریستوف گرابنوارتر

ریاست محترم دادگاه قانون اساسی کشور اتریش

با ابلاغ سلام و تحیّات

شرافت ذاتی انسان که ودیعه خداوند بزرگ برای ابناء بشر با هر رنگ، زبان، فرهنگ و جغرافیاست، همواره از سوی نظام‌های سلطه مورد تعرّض و تخریب بوده است. انسان‌های فرهیخته و نهادهای داوری هر جامعه که مسئولیت صیانت از حقوق انسان‌ها و اجرای عدالت را بر دوش دارند، بزرگ‌ترین نقش کنترل حکومت‌ها را نیز بر عهده دارند. آنها واجد نقش بازدارندگی در برابر بی‌عدالتی و تداوم ظلم و جفا در حقّ ملّت‌ها و فرهنگ‌ها و آداب و رسوم و اعتقادات دینی هستند.

اقدام به‌حقّ و شایسته دادگاه قانون اساسی کشور اتریش و به خصوص نقش عادلانه و شرافتمندانه آن عالی‌جناب و دیگر قضات عالی رتبه در احقاق حق اعتقادی مسلمانان کشورتان و ابطال رأی ظالمانه که حقّ مسلّم رعایت حجاب را بر مسلمانان منع نموده بود مایه خوشحالی و مسرّت قاطبه مسلمانان جهان و دیگر صاحب‌نظران فرهیخته ادیان ابراهیمی گردید.

اینجانب مراتب تشکّر و تقدیر خود را به خاطر اقدام شرافتمندانه انسانی و عادلانه‌تان در حقّ مسلمانان اتریش اعلام می‌دارم و موفقیت بیشتر شما را آرزومندم.

۲۹ آذر ۱۳۹۹ ه ش

۴ جمادی الاولی ۱۴۴۲ ه ق

لطف الله صافی

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

یک + 3 =