• 0
  • 0
  • 319

تشیع برترین مذهب در دنیا است

تشیع برترین مذهب در دنیا است

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی دام ظله مذهب تشیع را برترین مذهب در دنیا دانست و گفت: مذهب شیعه روح افراد تشنه معنویت را سیراب می کند.


 ایشان در دیدار شیخ شعیب رهبر شیعیان آفریقای جنوبی، افزود: دنیای امروز دنبال مذهبی می‌گردد که آنها را از لحاظ روحی و معنوی سیراب کند و به عقیده ما آن مذهبی که میتواند در دنیای امروز روح افراد را سیراب کند، مذهب شیعه است.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: دنیای امروز از ماتریالیسم و مادی گرایی خسته شده‌است، چرا که نتیجه مادی گرایی جز خونریزی ، قتل و بی اخلاقی چیز دیگری نیست.

مرجع تقلید شیعیان بر لزوم تقویت وحدت در میان شیعیان در سراسر جهان تاکید کرد و ادامه داد: برای شیعیان دنیا حد و مرزی وجود ندارد، بلکه همه آنها در هر مملکتی که باشند باید دست اتحاد به سوی همدیگر دراز کنند.

معظم له ضرورت گسترش گفتمان وحدت میان امت اسلام را مورد توجه قرار داد و گفت اتحاد شیعیان در آفریقای جنوبی باید روز به روز در میان خودشان و با کشورهای همجوار و اهل سنت آنجا تقویت شود.

آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر آموزش عقاید شیعه به نسل نوجوان و جوان اظهار داشت: عقاید شیعه، عقایدی است که از ائمه معصومین علیم السلام به ما رسیده است و باید از دوران کودکی به فرزندان آموزش داده شود.

ایشان در ادامه با هشدار نسبت به توطئه های شیاطین و بدخواهان امت اسلام و مذهب تشیع به شیخ شعیب رهبر شیعیان آفریقای جنوبی گفت: شما به عنوان رییس شیعیان آفریقای جنوبی تنها از طریق نامه با دیگر شیعیان تماس نگیرید، بلکه باید در میان آنها حاضر شوید و حقایق را بیان کنید.

این مرجع تقلید ضمن تاکید بر حضور فیزیکی شیخ شعیب در بین شیعیان برای دفع توطئه شیاطین و بد خواهان، خاطر نشان نمود : ما با اهل سنت باید متحد باشیم، گرچه با آنها در عقاید اختلاف نظر داریم، اما نباید فراموش کنیم که آنچه امروز می‌تواند روح تشنگان به مذهب را سیراب کند، تعلیمات مذهب شیعه است و همین که ما عقاید شیعه را تبلیغ کنیم، کافی است. لذا جمع میان تبلیغ عقاید شیعه و حفظ وحدت با اهل سنت احتیاج به لطافت و مهارت های بسیاری دارد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی فرمود: فعالان این عرصه باید از مهارت کافی برخوردار باشند تا جلوی تناقض‌ها و تفرقه‌ها گرفته شود؛ شما می توانید از جمهوری اسلامی کمک بگیرید تا عقاید شیعه روز به روز تبلیغ شود و گسترش یابد.

ایشان در پایان با اشاره به روایتی از امام صادق علیه السلام مبنی بر اینکه «مردم را با غیر زبانتان به سوی دین دعوت کنید» ابراز داشت: تبلیغ عقاید شیعه باید از طریق عمل صورت بگیرد، یعنی شیعیان باید با امانت، صداقت، درستکاری، اخلاق خوب و محبت سایر افراد را به سوی مذهب خود دعوت کنند.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

15 − سیزده =