• 0
  • 0
  • 315

نگرانی شیعیان هزاره‌ی افغانستان از شرایط امنیتی پس از خروج نیروهای خارجی

نگرانی شیعیان هزاره‌ی افغانستان از شرایط امنیتی پس از خروج نیروهای خارجی

قوم هزاره که از دیرباز در افغانستان هدف حملات تروریستی و تکفیر قرار گرفته اکنون نیز در وضعیت دشواری قرار دارد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس۲۴؛ حمیدالله اسدی سخنگوی مقاومت برای جنبش عدالت که یک گروه هزاره است می‌گوید: ما مجبوریم که سلاح به دست بگیریم و از خودمان دفاع کنیم. […]


قوم هزاره که از دیرباز در افغانستان هدف حملات تروریستی و تکفیر قرار گرفته اکنون نیز در وضعیت دشواری قرار دارد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس۲۴؛ حمیدالله اسدی سخنگوی مقاومت برای جنبش عدالت که یک گروه هزاره است می‌گوید: ما مجبوریم که سلاح به دست بگیریم و از خودمان دفاع کنیم.

هزاره‌ها که دشمنان خونی مانند طالبان و داعش دارند به نیروهای امنیتی افغانستان برای دفاع از خود امید ندارند و مجبورند از خود دفاع کنند. این درحالی است که زمزمه‌های خروج نیروهای آمریکایی از خاک افغانستان – در پی صلح با طالبان- به گوش می‌رسد. با این حال هیچ صلحی میان دولت کابل و گروه طالبان منعقد نشده و هیچ چیزی در آینده روشن نیست. هزاره‌ها نگران کشانده شدن افغانستان به یک جنگ داخلی دیگر هستند و برای همین خاطر آماده‌اند تا از خود در برابر قدرت‌گیری دوباره طالبان دفاع کنند.

هزاره‌ها که گفته می‌شود ۲۰ تا ۳۰ درصد جمعیت ۳۸ میلیونی افغانستان را تشکیل می‌دهند به دلیل مذهب شیعه و چهره خود قرن‌ها است هدف آزار و اذیت سنی‌های رادیکال قرار دارند و اگر قرار باشد طالبان دوباره در افغانستان به قدرت برسد، کار برای آنها سخت‌تر خواهد بود.

اسدی می‌گوید: هزاران هزاره آماده دریافت فرمان از رابین هود خود- عبدالغنی علی‌پور- هستند تا سلاح به دست گرفته و به جنگ بروند. هزاره‌ها گشت‌های خود را به راه انداخته‌اند و بارها گروگان‌های خود را از دست طالبان نجات داده‌اند. آنها روز به روز آماده ساعت صفری می‌شوند که نیروهای خارجی از افغانستان خارج شوند؛ آنها باید از خود در برابر طالبان و داعش دفاع کنند.

منبع : شفقنا

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

چهار × 2 =