• 0
  • 0
  • 377

کتاب «خورشید در نقاب» در قم رونمایی شد

کتاب «خورشید در نقاب» در قم رونمایی شد

کتاب «خورشید در نقاب» در دو جلد و با محوریت شخصیت و کرامات امامزاده موسی مبرقع علیه السلام در قم رونمایی شد.


جناب موسی مبرقع علیه السلام فرزند بلافصل حضرت امام جواد علیه السلام و برادر تنی حضرت امام هادی علیه السلام، یکی از مشهورترین امامزادگان مدفون در ایران و شهر قم به شمار می‌روند، عالمی برجسته و یکی از راویان حدیث که بیش از ۴۰ سال از عمر شریفشان را در قم گذراندند و منشأ خیرات و برکات فراوان شدند و طی اعصار و قرون گذشته، مرقد مطهرشان هم ملجأ و پناهگاه شیعیان بوده است.
با توجه به ضرورت معرفی امامزادگان به عموم اقشار جامعه، کتابی پیرامون شخصیت و کرامات این امامزاده واجب‌التعظیم به همت مرکز افق حرم امامزاده موسی مبرقع علیه السلام تدوین و منتشر شده است.
این کتاب با عنوان «خورشید در نقاب» به زیور طبع آراسته شده و در دو جلد به چاپ رسیده است.

به گفته حجت‌الاسلام محسن فاطمیان گردآورنده این کتاب، حضرت موسی مبرقع علیه السلام به دلیل چهره نورانی و درخشانی که داشتند و نیز تاکید ایشان بر عدم شناخته شدن بیشتر در جامعه، همواره برقعی بر روی صورتشان می‌انداختند که لقبشان هم برگرفته از همین مسئله است، بر این اساس نام کتاب حاضر خورشید در نقاب انتخاب شده است.

وی افزود: جلد نخست این کتاب شامل ۴۰ کرامت ثبت شده از حضرت است که در ۵۰ صفحه گردآوری شده و جلد دوم نیز در ۱۲۰ صفحه شامل زندگینامه مختصر حضرت موسی مبرقع علیه السلام و اشعاری است که شاعران مختلف به خصوص غلامرضا محمودنژاد متخلص به ناطق در مدح ایشان سروده‌اند.

حجت‌الاسلام فاطمیان خاطرنشان کرد: در انتهای کتاب اشعار دیگری از این شاعر در ارتباط با فضائل و کرامات دیگر امامزادگان شاخص قم همچون امامزادگان سید علی، محمد شریف، سید سلطان، عبدالعظیم و علی بن محمدعلیهما السلام چاپ شده است.

وی با بیان اینکه هر دو جلد در چاپ نخست و در هزار نسخه منتشر شده‌اند گفت: جلد دوم کتاب به زودی به چاپ دوم می‌رسد.

حجت‌الاسلام فاطمیان ادامه داد: انتشارات آفرینش ناشر جلد نخست و سپهر حکمت ناشر جلد دوم این کتاب هستند که همزمان با سالروز وفات جناب موسی مبرقع علیه السلام رونمایی شدند.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پنج × 2 =