• 0
  • 0
  • 380

کتاب «معرفت در زیارت علی‌ابن‌موسی‌الرضا» منتشر شد

کتاب «معرفت در زیارت علی‌ابن‌موسی‌الرضا» منتشر شد

سلسله مباحث آیت‌الله مرتضی تهرانی در مشهد مقدس در قالب کتابی با عنوان «معرفت در زیارت علی‌ابن‌موسی‌الرضا» توسط انتشارات کماندار، منتشر شد.


تاب «معرفت در زیارت علی‌ابن‌موسی‌الرضا» اوّلین بار در سال ۱۳۹۰ توسط گروه فرهنگی اُمِّ‌ابیها به چاپ رسید. این کتاب شامل بیست و پنج جلسه از سخنرانی‌های آیت‌الله حاج‌آقا مرتضی تهرانی رضوان‌الله‌تعالی‌علیه در مشهد مقدّس بود.

کتاب حاضر با اضافه شدن آخرین سخنرانی‌های ایشان در مشهد مقدّس و ویرایش مجدّد تمامِ سخنرانی‌ها در قالب منسجم‌تری تجدید چاپ شده است.

در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است:

«زائران بسیارند و عارفان اندک! مولا، خود بر منبر مسجد کوفه فرمود: «در مسیر حق از کمی رهروان نترسید، که بیشتر مردم بر گِردِ سفره‌ای جمع شده‌اند که سیری آن کوتاه و گرسنگی آن طولانی است.» کیست که مِهمان واقعی سفرهٔ شما باشد و ذائقه‌اش با محبت شما عجین نشده باشد؟ اصلاً چه کسی سیراب‌تر از مُستَسقای دریای رحمت شما است؟ می‌گفت: آن‌کس که لذت ارتباط با اباعبدالله صلواتُ‌اللهِ‌علیه را چشیده باشد، دیگر گرما و سرما و دوری راه آزرده‌اش نمی‌کند. اصلاً مگر مُحِبّ به غیر از محبوب، به چیز دیگری هم فکر می‌کند؟ ما کجای این مهمانی نشسته‌ایم؟ سقف معرفت و ولایت ما کجاست؟ راه‌آشنای این مسیر بارها گفت: انسان قبل از مرگ باید یک سرِ نخی از این دوستی را به‌دست بیاورد تا آنجا که رسید، دستش خالی نباشد و خود محکم سرِ رَسَن ولایت اهل بیت را گرفته بود و در واپسین لحظه‌های حضورش در این دنیا هم پس از تجدید عهد با محبوبش، عارفاً‌بِحَقِّه، دعوت پروردگارش را لَبَّیْک گفت.

بیگانه را کجا خبر از لذت حضور
این‌ها حکایتی است که با آشنا کنند
سودای اهل بیت دهد سود، عاقبت
سوداگران، معامله گو با خدا کنند»

 

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

4 + هشت =