• 3
  • 0
  • 23

وبینار علمی پژوهشی آنلاین با موضوع «ویژگی‌های آرمان‌شهرِ مهدوی» برگزار شد

وبینار علمی پژوهشی آنلاین با موضوع «ویژگی‌های آرمان‌شهرِ مهدوی» برگزار شد

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدباقر مهدوی در این وبینار با اشاره به بررسی سیره‌ی امام مهدی عج الله مبتنی بر تشکیل دولت کریمه، گفت: جلو‌ه‌ توسعه‌یافتگی آرمان‌شهر مهدوی در حکومت آن حضرت نمایان می‌شود.


وبینار علمی پژوهشی آنلاین با موضوع ویژگی‌های آرمان‌شهرِ مهدوی به همت اداره انگلیسی، لاتین و شبه قاره و با همکاری اساتید گروه مطالعات اسلامی شبه قاره مؤسسه آموزش‌های کوتاه مدت و فرصت‌های مطالعاتی بصورت زنده از مسجد مقدس جمکران به مناسبت نیمه شعبان با محوریت گفتمان مهدوی با ارائه حجت‌الاسلام و المسلمین محمدباقر مهدوی به زبان اردو برگزار شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدباقر مهدوی در این وبینار با اشاره به بررسی سیره‌ی امام مهدی عج الله مبتنی بر تشکیل دولت کریمه، گفت: جلو‌ه‌ توسعه‌یافتگی آرمان‌شهر مهدوی در حکومت آن حضرت نمایان می‌شود. از ویژگی‌های بارز آرمان‌شهر مهدوی ایجاد توسعه‌ پایدار برای عموم مردم است و در سیره‌ سیاسی آن حضرت همگان بهره‌مند خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: عدالت، خاستگاه توسعه در مدینه‌ فاضله خداوند متعال مسؤلیت تحقق و اجرای عدالت رابر عهده پیامبر و امام قرار داده و از ایشان پیمان گرفته‌است تا نسبت به شکم‌بارگی ظالم و گرسنگی مظلوم بی‌تفات نباشند.

استاد گروه علمی شبه قاره مؤسسه آموزش‌های کوتاه مدت این دو را، نمادی از جریان ظلم و بی‌عدالتی در جامعه‌ ذکر کرد و افزود: تا زمانی که انسان‌ها از وجود آن‌ها رنج می‌برند، توسعه و پیشرفت در جامعه با اصطکاک فراوان و به‌کندی صورت می‌پذیرد و چه بسا در بسیاری از موارد ممکن نگردد و عموم مردم هم در مقابل آن به ایجاد تحول قادر نخواهند بود و نیازمند کمک امام، برای تحقق عدالت باشند.

حجت‌الاسلام و المسلمین مهدوی با اشاره به ویژگی‌های ظهور حضرت مهدی عج الله گفت: با ظهور ایشان ظلم و جور از بین می‌رود، توسعه و پیشرفت و تشکیل مدینه‌ فاضله‌ مهدوی به لطف همجواری جامعه با آن امام همام تبلور می‌یابد. وی تصریح کرد: همنشینی امام علیه‌السلام با جامعه، تلاش و کوشش او برای رشد و بالندگی جامعه به انسان‌ها برای رسیدن به آرمان مطلوب در جوار امام انگیزه و امید می‌بخشد تا خود را از پیله ظلم و ذلت برهانند و به آرمان‌شهری در سایه اندیشه امامت دست یابند.

منبع: https://b2n.ir/k39986

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
*

هفت + 14 =