• 0
  • 0
  • 149

درسنامه نقد شبهات قرآنی منتشر شد.

درسنامه نقد شبهات قرآنی منتشر شد.

اثر علمی مشترک دانشگاه علوم اسلامی رضوی و حوزه علمیه خراسان با نام درسنامه نقد شبهات قرآنی به قلم حجت الاسلام ایروانی منتشر شد.


حجت الاسلام “جواد ایروانی” استاد تمام دانشگاه رضوی پیرامون تالیف اولین درسنامه مشترک حوزه و دانشگاه با عنوان« نقد شبهات قرآنی» بیان داشت: شبهات قرآنی همواره در طول تاریخ وجود داشته و عالمان دینی به آنها پاسخ داده‌اند اما در این زمان با توجه به گسترش شبکه های اجتماعی و فضای مجازی این شبهات بیشتر شده است.

وی با اشاره به اینکه حدود ده سال در زمینه شبهات جدید پژوهش داشته و ارائه پاسخ های عالمانه به شبهات را از آن زمان آغاز کرده، از تدریس آن محتواها در کلاس های مقاطع سه گانه کارشناسی، ارشد و دکتری و نیز سطح سه حوزه خبر داد.

استاد تمام دانشگاه رضوی بیان داشت: در همین راستا، پنج جلد کتاب تحت عنوان«شبهه پژوهی قرآنی» که هر جلد بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ صفحه محتوا دارد، در دستور کار قرار گرفت که به انواع و اقسام شبهات قرآنی پرداخته و تا کنون ۲ جلد آن به چاپ رسیده است.

وی افزود: در ضمن کار و با توجه به گنجانده شدن درس«نقد شبهات قرآنی» در برنامه درسی رشته علوم قرآنی، بر آن شدیم تا درسنامه ای در این باره تدوین کنیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه رضوی بیان گفت: هدف از این کار پاسخ به مهمترین و پرتکرار ترین شبهات قرآنی بود تا به عنوان متن درسی محور تدریس قرار گیرد.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

4 × 4 =