• 0
  • 0
  • 161

به همت دانشگاه فنی و حرفه ای یزد؛

کنفرانس ملی-علمی تخصصی نهج البلاغه با رویکرد کار و تولید و نقش آن در تعالی جامعه برگزار می‌گردد.

کنفرانس ملی-علمی تخصصی نهج البلاغه با رویکرد کار و تولید و نقش آن در تعالی جامعه برگزار می‌گردد.

هدف از برگزاری این کنفرانس علمی- تخصصی، مهجوریت زدایی از آموزه ­های حیات بخش نهج­ البلاغه و جریان و سریان دادن آن آموزه­ ها در همه ابعاد زندگی خصوصا در مبحث مدیریت کار و تولید است


هدف خلقت و تمام تدابیر الهی تکامل انسان و بروز استعدادهای بالقوه او می­‌باشد و جهت رسیدن به این مهم، سخنان معصومین، جامع­ ترین و کامل­ ترین برنامه است. بی‌تردید نهج‌البلاغه، جامع‌ترین کتاب پس از قرآن است که می‌تواند راهنمای انسان در تمام ابعاد زندگی به شمار آید و هدایت بشر را در عرصه‌های گوناگون عهده‌دار شود. نهج‌البلاغه، مجموعه‌ گران‌سنگی است که به حق آن را برادر قرآن نامیده‌اند.

در عظمت و شگفتی این اثر جاودانه همین بس که در توصیفش گفته‌اند: «کَلامٌ فَوقَ کَلامِ المَخلوقِ وَ دونَ کَلامِ الخالِق: کلامی که بالاتر از کلام بشر و پایین‌تر از کلام خداوند است».

مقام معظم رهبری در یکی از بیانات خود می‌فرماید: «نهج‌البلاغه در همه بخش‌هایی که برای یک انسان کامل و برای یک جامعه انقلابی کامل لازم و ضروری است، بهترین و وافی‌ترین مطالب را ارائه می‌دهد».

هدف از برگزاری این کنفرانس علمی- تخصصی، مهجوریت زدایی از آموزه‌­های حیات بخش نهج­ البلاغه و جریان و سریان دادن آن آموزه­‌ها در همه ابعاد زندگی خصوصا در مبحث مدیریت کار و تولید است .که بدون تردید اگر این   آموزه­‌ها با آن هدفی که امیرالمومنین بیان فرمودند در جامعه پیاده شود شاهد شکوفایی استعدادها، رشد و تعالی جامعه جهانی به ویژه در ابعاد مورد نظر این کنفرانس هستیم. و از آن جایی که یکی از رسالات مهم دانشگاه فنی و حرفه­ ای تربیت نیروی انسانی ماهر جهت پیشبرد اهداف اقتصادی و اشتغال‌زا است، برگزاری این کنفرانس با توجه به ارزش‌های اصیل دینی و اخلاقی در زمینه اقتصادی و حرفه ­ای از دیدگاه نهج البلاغه، مانند ارزش کار و تلاش، کسب حلال، انصاف و عدالت، تعاون، وفای به عهد، پرهیز از اســراف و تبذیر، گرایش به ایجاد و توسعه شایستگی­‌های متربیان برای یادگیری مادام العمر بسیار حائز اهمیت می­‌باشد.

با عنایت به اهداف فوق، تأثیر آموزه‌های نهج البلاغه در سعادت جوامع و افراد از ضروریات قطعی است. لذا برآنیم تا در حد وسع خود با برگزاری این کنفرانس علمی و تخصصی در تبیین مسائل در این مسیر گامی هر چند کوچک برداریم.

وب سایت کنفرانس:

https://www.cnby.ir/Home/Index

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

6 + 17 =