• 0
  • 0
  • 184

به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی؛

همایش ملی شیخ شهید؛ بزرگداشت آیت الله شیخ فضل الله نوری در قم برگزار می‌شود.

همایش ملی شیخ شهید؛ بزرگداشت آیت الله شیخ فضل الله نوری در قم برگزار می‌شود.

همایش ملی شیخ شهید؛ ویژه بزرگداشت آیت الله شهید، شیخ فضل الله نوری(ره) مردادماه جاری در قم برگزار می‌شود.


حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق ابوالحسنی دبیر علمی همایش ضمن اعلام این خبر گفت:‌ همزمان با سالروز شهادت آیت الله شیخ فضل الله نوری(ره)، فقیه سربِدار و «عَلم استقلال فکری و سیاسی» و «نماد نفی سبیل» و رد سلطه‌ی بیگانگان،‌ همایش ملی شیخ شهید توسط پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و با مشارکت پژوهشکده تاریخ معاصر،‌ مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برادران و خواهران با حضور صاحب‌نظران این حوزه در قم برگزار می‌شود.

ابوالحسنی افزود:‌ مرجع عالیقدر جهان تشیع که چندین مقاله و نوشتار علمی در زمینه مشروطیت و شخصیت والای آیت الله شیخ فضل الله نوری داشتنه‌اند پیام تصویری به این همایش ملی ارسال کرده‌اند که در روز همایش پخش خواهد شد. همچنین در این همایش ملی که با سخنرانی حضرات آیات آقایان محمدجواد فاضل لنکرانی، سید هاشم حسینی بوشهری، علی اکبر رشاد و حجت الاسلام و المسلمین مهدی انصاری برگزار می‌شود از مقام شامخ این فقیه سربدار تجلیل خواهد شد.

وی تصریح داشت: برگزاری نمایشگاه آثار و اسناد مرتبط با این شیخ شهید و دوران مشروطیت از دیگر برنامه‌های این همایش ملی خواهد بود.

وی از برگزاری این همایش در شهر تهران و نور هم خبر داد و گفت: همایش ملی شیخ شهید روز سه شنبه ۱۰ مرداد از ساعت ۹ تا ۱۸ در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی(سرچشمه) در شهر تهران، روز چهارشنبه ۱۰ مردادماه سال جاری نیز در شهر مقدس قم، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و ۱۲ مرداد نیز از ساعت ۹ تا ۱۲ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور استان مازندران برگزار می‌گردد.

همایش ملی شیخ شهید عصر چهارشنبه ۱۱ مردادماه ۱۴۰۲ از ساعت ۱۶ تا ۲۰ با حضور علما، اساتید حوزه و دانشگاه و پژوهشگران در تالار استاد موسویان(ره) پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در شهر مقدس قم به آدرس میدان جهاد، بلوار پانزده خرداد، خیابان شهید میثمی برگزار می شود:

با پیام تصویری مرجع عالیقدر حضرت‌آیت الله العظمی جعفر سبحانی دامت برکاته

با حضور و سخنرانی حضرات آیات و حجج اسلام، آقایان:
*محمدجواد فاضل لنکرانی
* سیدهاشم حسینی بوشهری
* علـی اکبــر رشـــــاد
*مهدی انصاری

 

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پنج × 1 =