• 6
  • 0
  • 17

ماموستا شیرزادی: اربعین حسینی درس آزاد زیستن را به ما می‌آموزد

ماموستا شیرزادی: اربعین حسینی درس آزاد زیستن را به ما می‌آموزد

امام جمعه شهرستان مریوان گفت: اربعین حسینی درس آزاد زیستن را به ما می‌آموزد که چگونه در برابر دشمنان دین خدا ایستادگی کنیم.


ماموستا مصطفی شیرزادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه در استان کردستان اظهار داشت: امروز بعد از گذشت 14 قرن از قیام امام حسین علیه السلام رویداد بزرگ اربعین می‌تواند زمینه‌ای برای وحدت و انسجام جهان اسلام باشد.

امام جمعه شهرستان مریوان گفت: اگر همان وحدتی که مدنظر رسول خدا (ص) بود، در جهان اسلام محقق شود هیچ قدرتی نمی‌تواند علیه مسلمین توطئه کند، لذا پیاده‌ روی اربعین حسینی یکی از مظاهر قدرت بزرگ و بی‌انتهای مسلمین است.

وی اظهار کرد: پیاده روی اربعین حسینی تنها یک آیین مذهبی نیست، بلکه رویدادی سیاسی و مدنی است که می‌تواند زمینه بیداری اسلامی در جهان اسلام شود.

ماموستا شیرزادی ادامه داد: یکی دیگر از موارد قابل تامل در راهپیمایی اربعین حسینی، گردهمایی بی‌سابقه 20 میلیون عاشق و دلداده اهل بیت علیهم السلام در کربلای معلی است که در هیچ کجای عالم چنین گردهمایی بزرگی دیده نشده است.

امام جمعه مریوان در ادامه یادآور شد: اربعین حسینی درس آزاد زیستن را به ما می‌آموزد که چگونه در برابر دشمنان دین خدا ایستادگی کنیم.

این عالم اهل سنت در پایان تصریح کرد: برخلاف آنچه که دشمنان اسلام می‌گویند، اهل سنت ارادت ویژه‌ای به اهل بیت علیهم السلام دارند و در این سال‌ها که شاهد عبور زوار کربلا از کردستان هستیم شاهد خدمت مردم اهل سنت به این زائرین اربعین می‌باشیم که این خود بهترین و مستندترین مدرک برای اثبات محبت و دوستی اهل سنت به خاندان رسول خدا است.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
*

19 + سه =