• 20
  • 0
  • 238

معرفی کتاب به مناسبت ۱۷ ربیع الاول؛

کتاب «هم نام گل‌های بهاری»؛ تلاشی برای معرفی انسان کامل چاپ شد

کتاب «هم نام گل‌های بهاری»؛ تلاشی برای معرفی انسان کامل چاپ شد

محورها و موضوعات متنوع کتاب «هم نام گل‌های بهاری» ارادتمندان و شیفتگان رسول الله (ص) را با شاخصه‌های انسان کامل به خوبی آشنا می‌کند.


به گزارش خبرگزاری حوزه، به لطف الهی در سال‌های اخیر کتاب‌های خوبی درباره سیره نورانی و اخلاق والای پیامبر اکرم (ص) نگاشته شده که یکی از آن‌ها بی شک کتاب «هم نام گل‌های بهاری» نوشته حسین سیدی است که در واقع جلد نخست از مجموعه ۱۴ جلدی «سیره کاربردی چهارده معصوم» به شمار می‌رود و نکته حائز اهمیت این که نویسنده این اثر برنده جایزه کتاب سال حوزه شده است.

در خصوص این اثر آن چه قابل توجه است این که واجد نثری روان و قابل فهم و کاربردی به خصوصیات اخلاقی پیامبر اعظم (ص) و توصیه‌های ایشان در عرصه‌های مختلف است به نحوی که در این زمینه از منابع معتبر شیعه و اهل سنت استفاده شده است، ضمن آن که موضوعات متنوع این کتاب ارادتمندان و شیفتگان به رسول الله (ص) را با شاخصه‌های انسان کامل به خوبی آشنا می‌کنند.

از سوی دیگر در کتاب «هم نام گل‌های بهاری» کوشیده شده تا مسائل مختلف زندگی از دیدگاه نبی اکرم (ص) بیان شود و هدف این مجموعه پاسخ بدین پرسش کلیدی بوده که در روزگار کنونی و برای انسان قرن بیست‌ویکم چگونه پیامبر رحمت و اهل بیت ایشان می‌توانند الگو باشند و چگونه آن‌ها می‌توانند گرهی از زندگی مردم باز کنند. این سیره کاربردی که بیش از صد موضوع همچون محیط زیست و حقوق مخالفان را نیز در بر می‌گیرد، به ویژه برای جوانان و نوجوانان نگاشته شده است.

در واقع کتاب چهار محور اصلی دارد؛ رابطه با خود، رابطه با خدا، رابطه با دیگران و رابطه با محیط زیست. تلاش نویسنده برای بیان سیره و رفتار رسول خدا در سطوح مختلف و در شرایط گوناگون، با زبانی رسا، آسان و شیوا، حقیقتاً قابل تقدیر است، کما این که منتقدین نیز به این موضوع به درستی اشاره کرده‌اند.

منبع: https://b2n.ir/p16689

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

نوزده − 3 =