• 24
  • 0
  • 297

کتاب «پس از 50 سال: پژوهشی جدید در مورد قیام امام حسین (ع)» به زبان آلمانی چاپ شد

کتاب «پس از 50 سال: پژوهشی جدید در مورد قیام امام حسین (ع)» به زبان آلمانی چاپ شد

در این کتاب با توجه به زمینه‌های اجتماعی، سیاسی، قومی و مذهبی در ظهور قیام امام حسین، نگاهی تحلیلی به واقعه عاشورا دارد.


کتاب پس از 50 سال: بررسی نوین در مورد قیام امام حسین (ع) توسط دکتر سید جعفر شهیدی در سال 2020 در مرکز فرهنگ فرانکفورت به زبان آلمانی منتشر شد.

در کتاب پس از 50 سال، با عنوان دقیق: پس از پنجاه سال: بررسی نوین قیام حسین (ع)» با توجه به زمینه‌های اجتماعی، سیاسی، قومی و مذهبی در ظهور قیام امام حسین، نگاهی تحلیلی به واقعه عاشورا دارد.

دلیلی که سیدجعفر شهیدی را به نوشتن «پس از 50 سال» برانگیخت، سردی و بی‌تفاوتی مردم نسبت به واقعه عاشورا است. یکی از پرسش‌های اصلی نویسنده به این موضوع می‌پردازد که چرا جامعه مسلمانان پس از گذشت نیم قرن از شهادت پیامبر (ص) چنان فقه اسلامی و موازین دین را نادیده گرفتند که از شرمساری که مرتکب می‌شوند، آگاهی نداشتند؟ انگیزه نویسنده از نگارش این کتاب یافتن پاسخ این سوال است که چرا مردم اینقدر خونسرد بودند در حالی که یزید برای حفظ حکومت خود اصول مسلم اسلام را نادیده گرفت؟

این کتاب نمایانگر دیدگاه تحلیلی و تطبیقی ​​است و رویدادها را برای جلوگیری از گرفتار شدن در نقل‌قول‌های نادرست منابع تاریخی مقایسه کرده است.

منبع: https://b2n.ir/h66109

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

16 + پانزده =