• 25
  • 0
  • 271

مدیر انتشاراتی طوبای محبت خبر داد:

۵۵۰ اثر در حوزه قرآن و اهل بیت (ع) به ۱۲ زبان منتشر شد

۵۵۰ اثر در حوزه قرآن و اهل بیت (ع) به ۱۲ زبان منتشر شد

آثار مرتبط با مکتب اهل بیت (علیهم السلام) به زبان‌هایی همچون فارسی، عربی، اردو، هندی، انگلیسی، فرانسه، تاجیکی، آذری و ترکی در این موسسه تولید و انتشار یافته است.


مدیر موسسه فرهنگی انتشاراتی طوبای محبت در این بازدید ضمن عرض خیرمقدم به حجت الاسلام والمسلمین دکتر قنبری و همراهان وی، به معرفی این موسسه پرداخت و اظهار داشت: موسسه فرهنگی انتشاراتی طوبای محبت از سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را با شعار «اهل بیت برای همه» آغاز نمود و تا کنون حدود ۵۵۰ اثر در حوزه علوم اسلامی خصوصا معارف قرآن و اهل بیت (علیهم السلام) و اخلاق و تربیت به ۱۲ زبان تولید و منتشر نموده است.

وی با اشاره به احیا و انتشار آثار مهمی از تراث مکتب اهل بیت (علیهم السلام) در این موسسه، اظهار داشت: آثار مرتبط با مکتب اهل بیت (علیهم السلام) به زبان‌هایی همچون فارسی، عربی، اردو، هندی، انگلیسی، فرانسه، تاجیکی، آذری، ترکی و مالایو در این موسسه تولید و انتشار یافته است. همچنین برخی از آثار مجموعه نیز به همت طلاب و دانش آموختگان جامعةالمصطفی در کشورهای مختلف منتشر شده است. همچنین حضور و عرضه آثار در نمایشگاه‌های بین المللی و نیز تهیه و جمع آوری کتب اسلامی ترجمه شده از دیگر اقدامات این موسسه می‌باشد.

مدیر طوبای محبت با اشاره به دیگر فعالیت این موسسه فرهنگی در عرصه طراحی، تولید و چاپ کتیبه‌های مذهبی، اظهار داشت: این موسسه فرهنگی از سال ۱۴۰۰ با طراحی بیش از ۵۰۰ کتیبه در سایز و شکل‌های متفاوت، در این عرصه ورود پیدا کرد که همه مراحل طراحی، تولید و چاپ توسط این انجام می‌گیرد و برخی از این تولیدات، به سفارش کشورهای خارجی، تهیه و ارسال می‌گردد.
مدیر موسسه فرهنگی انتشاراتی طوبای محبت با اشاره به دیگر فعالیت این موسسه در موضوع تعظیم شعائر دینی به بحث برپایی مواکب و هیئت‌های بین المللی، ابراز داشت: موکب‌های و هیئت‌هایی در ایام اربعین، فاطمیه، غدیر و نیمه شعبان در حدود پنجاه شهر فعالیت دارند و در برخی از آنان از ظرفیت طلاب غیرایرانی نیز استفاده می‌شود.

معاون ارتباطات و بین الملل جامعةالمصطفی نیز در این بازدید ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در موسسه فرهنگی انتشاراتی طوبای محبت جهت نشر و ترویج معارف اسلام ناب و اهل بیت (علیهم السلام)، اظهار داشت: یکی از مشکلات نشر بین المللی موضوع ارسال آثار است که اگر این امر با همکاری انتشارات خارجی در کشورهای هدف انجام گیرد، تا حدود زیادی قابل رفع هستند. برخی از دانش آموختگان جامعةالمصطفی در این زمینه از توانمندی‌های خوبی بهره‌مند هستند که می‌توان از آن‌ها استفاده نمود.

حجت الاسلام والمسلمین قنبری، توجه بیشتر به فروش الکترونیک، ارائه آثار در قالب‌های متنوع همچون کتاب صوتی و حضور پررنگ‌تر در فضای بین المللی با مشارکت انتشارات‌های خارج از کشور را از زمینه‌های مناسب جهت گسترش فعالیت‌های نشر و کتاب دانست.

همچنین جهت بهره‌گیری از ظرفیت مشترک دانش پژوهان جامعه المصطفی و حوزه نشر دینی و کتیبه‌های مذهبی و نیز احیای ترات و نسخ قدیمی، گفتگوهایی صورت پذیرفت.

منبع: https://hawzahnews.com/xbYpq

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

1 × 1 =