• 0
  • 0
  • 435

حجت الاسلام و المسلمین میرباقری:

توشه اصلی ماه رجب درک ولایت حضرت علی علیه السلام است

توشه اصلی ماه رجب درک ولایت حضرت علی علیه السلام است

سخنران حرم بانوی کرامت با تاکید بر اینکه انسان در ماه رجب باید بیشتر به دنبال فرصت‌ها باشد، گفت: اگر بتوانیم اذکار این ماه را به‌خوبی درک کنیم می‌توانیم به محبت و ولایت امام علی علیه‌السلام برسیم و توشه ماه رجب در حقیقت ولایت و محبت حضرت علی علیه‌السلام است.


حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی میرباقری امشب طی سخنانی در حرم بانوی کرامت اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم مکرر دستور به ذکر داده و برای این اذکار آثار و برکات فراوانی در قرآن کریم ذکرشده است.

وی افزود: اگر انسانی خداوند را یاد کند خداوند و ملائکه الهی نیز بر این شخص صلوات می‌فرستند و نتیجه صلوات خداوند بر بنده این است که انسان از ظلمات و سرگردانی به وادی نور خواهد رفت و در حقیقت وارد وادی هدایت خواهد شد.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: خداوند در خصوص ذکر حدومرزی قرار نداده و به ذکر قلیل هم راضی نشده و دستور به ذکر کثیر داده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: نماز اگر انسان را از فحشا و منکرات دور کند نشانه قبولی این فریضه الهی است و اگر انسان اهل ذکر الهی شود، موردتوجه خاص و الطاف الهی خواهد شد.

وی یادآور شد: خداوند اهل ذکر را از غفلت به سمت توبه برمی‌گرداند و به وادی ولایت الهی هدایت خواهد کرد..

حجت‌الاسلام‌والمسلمین میرباقری اظهار داشت: انسانی که پروردگار را یاد نماید و اهل ذکر حقیقی باشد می‌تواند به مقام قرب الهی برسد و دوری از خداوند را از بین ببرد.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی تأکید کرد: وقتی انسان به مقام محضر الهی برسد حالت استکبار و خودبینی از بین می‌رود  و انسان به مقام خشوع می‌رسد و از مقام عبادت دیگر نافرمانی نخواهد کرد و تواضع حقیقی ایجاد می‌شود.

سخنران حرم بانوی کرامت خاطرنشان کرد: انسانی که به مقام قرب الهی رسیده باشد، زیبایی صنع خداوند را در تمام عوالم هستی مشاهده می‌کند درحالی‌که اگر انسان در حجاب باشد نمی‌تواند حسن خداوندی را مشاهده کند.

استاد حوزه علمیه یادآور شد: شیطان انسان را وادار می‌کند در امور و تدبیرات خداوند کنکاش نماید و نقص‌ها و کاستی‌های مخلوقات را با دیده اعتراض نگاه نماید درحالی‌که اهل ذکر در تمامی امور کار خداوند را به زیبایی می‌بینند.

سخنران حرم بانوی کرامت افزود: مقام اطمینان و مقام سکون و آرامش از نتایج اصلی ذکر الهی است و پایان ذکر خداوند باید رسیدن به ولایت ائمه معصومین باشد.

وی اظهار داشت: در ماه رجب باید انسان فرصتی برای خود ایجاد نماید تا از اذکار الهی به‌درستی استفاده کند و خروجی این عبادات درک محبت و ولایت حضرت علی علیه‌السلام باشد و توشه ماه رجب در حقیقت ولایت و محبت حضرت علی علیه‌السلام است.

منبع: خبرگزاری حوزه

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

سه + 12 =