• 0
  • 0
  • 341

يك روزنامه ایتالیایی: قداست ماه محرم برگرفته از واقعه عاشورای حسینی در کربلاست

يك روزنامه ایتالیایی: قداست ماه محرم برگرفته از واقعه عاشورای حسینی در کربلاست

یک روزنامه ایتالیایی در نخستین مقاله خود درباره تقویم اسلامی نوشت: نخستین ماه از تقویم هجری، ماه محرم است که حرمت و قداست خود را از واقعه عاشورا در کربلای معلی و شهادت امام حسین(عليه السلام) گرفته است.


روزنامه تخصصی بین المللی«Daily Muslim» در زمینه مسلمانان در ایتالیا گزارش داد: تقویم اسلامی شامل ماه ها و روزها، لحظات و خاطرات مختلف است که باید هر مسلمانی بداند.

این روزنامه در نخستین مقاله از مجموعه مقالات خود با عنوان «اهمیت 12 ماه در اسلام» نوشت: نخستین ماه از تقویم هجری، ماه محرم است که به دلیل مجموعه ای از حوادث غم انگیز که مهم ترین آن شهادت امام حسین بن علی (عليه السلام) به همراه 72 تن از یاران و خانواده اش در سرزمین کربلا است، نسبت به سایر ماه ها متمایز است.

«رافائل ویلانی» نویسنده این مقاله تاکید می کند: اگرچه ماه محرم درچارچوب ماه های اسلامی حرام قرار دارد و هر نوع درگیری و جنگ در آن ممنوع است، اما نبرد کربلا در این ماه رخ داده است و در دهمین روز ماه محرم که به عاشورا مشهور است، نوه پیامبر اکرم(صلي الله عليه و آله) شهید شده است.

ویلانی در مقاله خود که به عاشورای حسینی منتهی شده، آورده است که باید این ماه و روز را به یاد آورد. این مقاله در ابتدا به دوم ماه محرم تاریخ ورود امام حسین (عليه السلام) به کربلا و برافراشتن خیمه ها  و سپس بستن آب بر روی اباعبدالله الحسین(عليه السلام) و خانواده و یارانش در هفتم ماه محرم اشاره دارد. این مقاله با روز دهم عاشورا که به شهادت سبط رسول الله (صلي الله عليه و آله) منجر شد،  پایان یافته است.

منبع: خبرگزاري شبستان

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

5 + نوزده =