• 0
  • 0
  • 154

مهم‌ترین وجه مشترک مردم ایران و عموم مردم شمال آفریقا محبت به اهل بیت پیامبر اسلام (صلي الله عليه و آله) است

مهم‌ترین وجه مشترک مردم ایران و عموم مردم شمال آفریقا محبت به اهل بیت پیامبر اسلام (صلي الله عليه و آله) است

پیشرفت­‌های علمی، صنعتی و نظامی جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه پس از انقلاب، حاصل حکومت‌داری بر اساس ارزش‌­های اسلامی است.


خانم زینب الجزایری، حقوقدان الجزایری با رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در الجزایر دیدار و درباره مشترکات فرهنگی مردم شمال آفریقا با مردم ایران و لزوم همکاری‌­های مشترک سخن گفت.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، زینب الجزایری مهم‌ترین وجه مشترک مردم ایران و عموم مردم شمال آفریقا به ویژه مردم الجزایر را محبت به اهل بیت پیامبر اکرم (صلي الله عليه و آله) دانست و اظهار داشت: سه قرن حکومت فاطمی­‌های شیعی در شمال آفریقا و پراکندگی نوادگان امام حسن مجتبی (عليه السلام) در این سرزمین (سادات ادریسی) مجموعه­‌ای از آداب و رسوم و فرهنگ مردمی هوادار اهل بیت پیامبر اکرم (صلي الله عليه و آله) به وجود آورده که وجه مشترک مهم مردم این منطقه با برادران و خواهران ایرانی است.

وکیل و حقوق دان الجزایری در این دیدار آرزوی سفر به ایران برای زیارت حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (عليه السلام) در مشهد، زیارت قبر شهید قاسم سلیمانی در کرمان و آشنایی بیشتر با فرهنگ و تمدن ایران اسلامی را مطرح نمود.

سید جلال میرآقایی نماینده فرهنگی کشورمان ضمن خوش‌آمدگویی به زینب الجزایری جمهوری اسلامی ایران را وطن دوم همه مسلمانان و محبان اهل بیت عليهم السلام توصیف کرد.

وی با اشاره به نقش رهبری ایران در جبهه مقاومت و دفاع از ملت اسلامی در برابر استکبار جهانی و صهیونیسم اظهار کرد: پیشرفت­‌های علمی، صنعتی و نظامی جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه پس از انقلاب، حاصل حکومت‌داری بر اساس ارزش­‌های اسلامی، تحت پرچم مقدس ولایت فقیه عادل است که در وجود امام راحل عظیم الشأن و مقام معظم رهبری تجلی یافته و منشا تحولات بزرگ در ایران اسلامی و خشم و غضب استکبار جهانی و صهیونیسم اشغالگر شده است و آمریکای جنایت کار با تکرار شعار دروغین حقوق بشر به تبلیغات زهرآگین خود بر علیه انقلاب اسلامی می‌پردازد.

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
*

دو × 5 =